Благотворителният обяд на Уорън Бъфет премина и тази година в Ню Йорк. Следобедното хапване с милиардера събра 1,68 млн. долара от канадската компания Salida Capital, които платиха сумата, за да изпратят изпълнителния си директор на масата на Бъфет в Smith&Wollensky в Манхатан.
Голямото събитие обаче не е свързано нито с мястото или с менюто, а с възможността деветимата гости да прекарат следобеда с Бъфет и да го попитат всичко, което ги интересува, без никакви ограничения.
Самият Бъфет заяви, че по време на обяда няма да има никакви табута на въпросите. „Това ще е тяхната вечер. Ако гостите ми имат 500 въпроса, това значи само едно – че ще се получи интересен разговор“, каза Бъфет пред CNBC.
По време на срещата преди обяда между Бъфет и главния изпълнителен директор на щедрия дарител Salida Capital Кортни Улф, американският инвеститор не пропусна да прояви чувството си за хумор - „Забелязах, че ме наричате г-н Бъфет. За милион и седемстотин хиляди обаче може да ми казвате и Уорън.“
Независимо че тазгодишната цена за обяда е занижена в сравнение с миналогодишната, която бе 2,1 млн. долара, Бъфет заяви, че все пак са събрани достатъчно пари, с които да се покрият разноските за храна на 500 хиляди души с физически недъзи.
Организацията, която ще се облагодетелства от събраното на обяда, е фондацията Глайд в Сан Франциско. Мисията на фондацията е да се бори срещу бедността, липсата на места за живеене на по-бедните, да създава културни активности и да помага за лечението на онези, които са социално слаби и не могат да си позволят лекарства.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Над 12 000 именици във Варна празнуват на Никулден
Недоволството продължава: Очакват се нови блокади по границата с Гърция
Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Среднощни сметки: МФ публикува новия проектобюджет в полунощ
Новата стратегия за сигурност на Тръмп атакува съюзниците, а не враговете на САЩ
Край на кеша? Как дигитализацията ще промени плащанията в Европа
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Наводнени булеварди в Пловдив, свлачище на пътя Асеновград-Смолян
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
Николай Денков за счупеното доверие: Този начин на управление трябва да бъде наказан
Бурното море не позволява евакуация на екипажа на заседналия танкер край Ахтопол
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.