Адванс Терафонд АДСИЦ свиква редовно годишно общо събрание на акционерите на 31 май 2016 г., като едната точка предлага гласуването на брутен дивидент от 0,1 лв. на акция.
Поканата за общото събрание е подадена в Търговския регистър и чака вписване. Миналата година редовното събрание се проведе на 9 юни, т.е. сега е изместено с 10 дни по-рано. Крайният срок за провеждането му по закон е 30 юни.
Още в края на март Investor.bg писа, че Адванс Терафонд АДСИЦ може да раздаде дивидент от 0,10 лв. на акция на база обявената печалба и практиката да разпределя почти цялата печалба към своите акционери.
Традицията ще бъде спазена и за дивидент са предложени 97,88% от печалбата през 2015 г. спрямо изискуеми по закон 90%. Подлежащата на разпределение печалба на Адванс Терафонд АДСИЦ през 2015 г. е 8,7 млн. лв.
Поради по-малкото продадени декари земеделска земя през 2015 г. (но на по-висока цена), както и поради преминаването към продажби на разсрочено плащане (за pet години), дивидентът за 2015 г. се очертава 0,1 лв. на акция спрямо 0,3 лв. за 2014 г., както и 0,3979 лв. за 2013 г., 0,493 лв. за 2012 г., 0,25 лв. за 2011 г. и т.н.
Акционерите също така ще решават за преизбирането за нов 5-годишен мандат на досегашните членове на Съвета на директорите в лицето на Радослав Манолов, Борислав Петков и Ненчо Пенев.
За първите три месеца на 2016 г. Адванс Терафонд АДСИЦ продаде 415 дка земеделска земя при средна цена от 1 385 лв., а отделно са договорени 847 дка за продажба на лизинг (5-годишно разсрочено плащане) при средна цена от 1 600 лв. на декар.
Само през март са купени 1 556 дка земеделска земя при средна цена от 865 лв. на декар. Увеличението на притежаваните земи от началото на 2016 г. е с 2 400 дка до 233 880 дка поради превес на покупките над продажбите.
Акциите на Адванс Терафонд АДСИЦ се търгуват на цени около 2,05 лв. в последните 12 месеца с отчитане на разпределения брутен дивидент от 0,3 лв. на ценна книга.
Материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът притежава една акция в капитала на Адванс Терафонд АДСИЦ.
Свързани компании:


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция
преди 10 години разсрочено плащане (за pet години) ?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар