ЕМКА АД гр. Севлиево развали впечатляващият ръст на печалбата със 70% на годишна база до 2,62 млн. лв. за полугодието на 2015 г., отчитайки спад с 50% до 578 хил. лв. на печалбата, само за третото тримесечие. Изчисленията са на Investor.bg на база данните от отчета, публикуван чрез БФБ-София.
Общо за деветмесечието печалбата е 3,2 млн. лв. и има увеличение с 19% на годишна база, но то се дължи изцяло на първото полугодие.
Продажбите само през третата четвърт нарастват с 15% на годишна база до 22,06 млн. лв., което все пак е забавяне спрямо ръста от 21% за полугодието. Общо за деветмесечието той е с 19% до 65 млн. лв.
Проблемът е, че разходите за материали през третото тримесечие растат с 19% на годишна база до 18,08 млн. лв., тоест изпреварват повишението при приходите (едва 15%) и това се отразява на печалбата.
Общите разходи (без финансовите) нарастват с 18% на годишна база до 21,56 млн. лв. за третото тримесечие на годината.
Разходите за възнаграждения са нагоре с 8% на годишна база до 963 хил. лв. за юли-септември 2015 г.
Основните акционери в ЕМКА АД към 30 септември 2015 г. са Индустриален капитал холдинг АД с дял от 33,42%, КЕМП АД с 37,71% и ЗУПФ Алианц България с 6,99%.
Дружеството произвежда различни кабели, включително силови захранващи кабели, инсталационни кабели, телекомуникационни кабели, контролни кабели, индустриални кабели и кабели със специално предназначение.
Акциите на ЕМКА АД поскъпват с 6,68% за последните 12 месеца до 1,9 лв. за акция и 40,9 млн. лв. пазарна капитализация. Разпределен е и брутен дивидент от 0,042105 лв. на акция.
Свързани компании:


„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Какво време ни очаква в събота?
Случай на заушка е регистриран във Варна
Капитанът на националите по водна топка: Дадохме 110 % от себе си на европейското във Варна
Предстои 51-ото издание на Националната купа по шахмат „Морско конче“
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
Ваксината срещу рак на Merck и Moderna е пробивът, който чакахме
Мери Дали за обратните изкупувания, инфлацията, търсенето на AI, част 2
Мери Дали за обратните изкупувания, инфлацията, търсенето на AI, част 1
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Борсов анализатор: Стотици хора в България всеки ден инвестират в злато
Сърбия активира Механизма за гражданска защита на ЕС заради пожарите
Наглост: Точили минерална вода от Спешното, за да си пълнят басейна
Арестуваха управител на три магазина в Слънчев бряг
Задържаха бивш сръбски футболист с 1,5 тона кокаин и оръжие
преди 10 години Разбира се, че статията трябва да е за последното тримесечие. По вашата логика трябва да е за последните няколко, но защо за последните 3. Защо не за последните 30 или 300?Новина значи за новото, не за новото + няколко стари или няколко десетки стари или 20-тримесечна плъзгаща се среднаБлагодаря отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Голям майсторлък се иска с положителните финансови данни и отчетения ръст на приходите от продажби и печалба спрямо предходната година да напишеш негативна статия. Интересно ми е каква ще е статията в края на годината когато всички показатели ще отчичитат нарастване спрямо предходната година дали пак ще се намери нещо негативно. А сетих се - ще коментирате последното тримесечие видиш ли колко е лошо. Успех с писането на негативни статии за компаниите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар