Енерго-Про Варна ЕООД е преобразувано в еднолично акционерно дружество (ЕАД). Промяната в правната форма на компанията е вписана в Tърговския регистър на 5 юли 2016 г.
Енерго-Про Варна ЕАД е мажоритарен собственик на дружествата Енерго-Про Мрежи, Енерго-Про Продажби, които вече не са публични, и едноличен собственик на Енерго-Про Енергийни услуги.
След преобразуването в ЕАД компанията се управлява от Управителен съвет в състав Момчил Андреев, Стефан Абаджиев и Георги Коршия.
Енерго-Про Варна ЕАД се представлява пред трети лица от председателя на УС и главен изпълнителен директор Момчил Андреев самостоятелно, както и от Георги Коршия и Стефан Абаджиев заедно. В управлението на дружеството ще участва и Надзорен съвет в състав Петър Милев, Властимил Оуржада и Рада Пеева.
В компаниите от групата работят близо 2 300 служители. Чрез своите дъщерни дружества Енерго-Про Мрежи и Енерго-Про Продажби компанията осъществява разпределение и доставка на електрическа енергия на територията на Североизточна България. Енерго-Про Енергийни услуги пък е един от доставчиците на свободния пазар на електроенергия в България.
Енерго-Про Варна ЕАД е част от чешката група Енерго-Про, която осъществява производство, разпределение и търговия с електрическа енергия. Компаниите от групата осъществяват разпределение и снабдяване с електроенергия на над 2 млн. клиенти в България и Грузия.
Енерго-Про притежава 47 електрически централи и е един от най-активните търговци на електроенергия в региона на Централна и Източна Европа. В компаниите от групата в световен мащаб работят над 8 хил. служители в 9 държави.
Свързани компании:


Черно море без трима футболисти срещу Лудогорец
Честваме паметта на свети апостол Матия
Адм. Ефтимов: Няма преднамерени действия срещу България
ВМС отбеляза във Варна 147-ата годишнина от създаването си
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Новият шеф на Berkshire най-накрая започна да харчи парите, трупани от Бъфет
Иран изисква оттеглянето на САЩ, за да отовори Ормузкия проток
История за два пазарни балона, определящи трети
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Край на цените в лева, от днес на етикетите само в евро
Трима загинали и девет ранени при руски атаки в Източна Украйна
Чудотворната хавайска икона на Света Богородица днес е в Монтана
Ограничено е движението по „Тракия“, „Струма“ и през Кресненското дефиле
Евростат: Българският мъж работи най-малко в ЕС, холандецът бичи 10 години повече