Холдинг Варна АД е продало собствените си 100 дяла с номинална стойност 50 лева всеки един от тях, представляващи 100% от капитала на дъщерното дружество за изграждане и експлоатация на спортни обекти Голф Плюс ЕООД, съобщи дружеството през БФБ – София.
Сделката е вписана в търговския регистър на 9 юни 2016 г.
Към 31 март 2016 г. капиталът на предприятието майка възлиза на 5 235 900 лв., разпределен в 5 235 900 броя обикновени поименни акции с право на глас и номинална стойност 1 лв. за една акция. Акционери на Холдинг Варна АД към 31 март 2016 г. са физически и юридически лица. По-голяма част от акциите на предприятието се притежават от юридически лица, сред които са институционални инвеститори като пенсионни фондове, банки, договорни фондове и инвестиционни дружества.
Основният акционер, притежаващ 33,82 % от капитала на Групата, е Андезит ООД.
Финансовият резултат от дейността на групата към 31 март 2016 г. е загуба в размер на 4,2 млн. лв, се вижда в тримесечния консолидиран отчет на холдинга през първото тримесечие на годината.
Сумата на активите на групата към 31 март 2016 г. е 357,5 млн. лв. спрямо 362,9 млн. лв. към същия период на 2015 г. Текущите пасиви към 31 март 2016 г. са в размер на 55, 2 млн. лв. при 55, 7 млн.лв. за предходната година и се състоят предимно от краткосрочни финансови пасиви, търговски и други задължения.
Последно акции на Холдинг Варна АД се търгуваха на 8 юни, когато беше сключена една сделка за оборот от 1058 лв. Цените на акциите останаха без промяна до 23,5 лв.
От началото на годината холдингът отчита покачване на цените на книжата с 1,08%, а през последната една година поскъпването достига 17,5% до 24,99 лв.
Свързани компании:


Изложба във Варна представя историята на стоковата борса и тържищната търговия
Световният фотографски елит гостува във Варна
Президентските избори ще са на 25 октомври, реши правителството
Безплатни тестове за ХИВ и хепатит днес на входа на Морската градина във Варна
Премахват машините за билети във Варна с новата билетна система
Биткойн остава в консолидация, криптопазарът още е в „криптозима“
„Кайрос“ е само един от проблемите: има над 170 нефтени петна в Черно море
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 2
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Модата на кросоувърите няма да подмине и Peugeot 308
Швеция нащрек: Двама руснаци лагерували до дома на шефа на Saab
Баща и син пращали психотропни лекарства чрез куриерска фирма
Тръмп може да създаде най-големия противовес на САЩ – една по-силна Европа
Кабинетът започна подготовката за президентските избори на 25 октомври
Бягат ли от мобилизацията: 20 хил. руснаци преминаха през границата с Грузия за ден ВИДЕО
преди 10 години Здравейте, група! В момента пиша теза за моя университет и правя проучване за ликвидноста на българския капиталов пазар. Бих Ви бил много благодарен, ако отделите 2-3 минути максимум, за да попълните моя survey- [url]https://hva.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3EicCUEZrVZ7tOJ[/url] Всеки един response ще ми е от огромна полза. Обръщам се към Вас, защото съм сигурен, че Вашите мнения ще са интересни, валидни, обективни и компетентни за един добър анализ. Благодаря Ви много предварително. Успешен ден! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар