Корадо-България АД увеличи успешно капитала си със 7 086 161,50 лв., съобщават от дружеството.
Производителят на отоплителна техника предложи на пазара 2 884 786 бр. обикновени акции с номинал 1 лв. и емисионна стойност от 2,75 лв. за брой, като обяви, че емисията ще бъде успешна при записване поне на половината акции.
В крайна сметка инвеститорите закупиха 2 576 786 броя акции, или 89,32% от предложеното количество. Компанията обяви решението си за увеличение на капитала още в средата на миналата година.
След преминаване през законовите административни процедури търговията с акции започна на 6 ноември 2014 г., а 18 декември 2014 г. бе определена за крайна дата за записване на акции от увеличението на капитала. ИП Райфайзенбанк България ЕАД обслужваше компанията по време на предлагането.
Набраните финансови средства са част от средносрочна инвестиционна програма на Корадо-България АД на стойност 25 млн. лв., която ще бъде дофинансирана от страна на КОРАДО Груп. Сред целите на програмата са увеличаване на производствения капацитет и разширяване на продуктовата гама на завода в гр. Стражица. Обновяването на производството цели да постави завода сред десетте най-добри производители на радиатори в Европа, уточняват от дружеството.
КОРАДО Груп и неговите акционери смятат увеличението на капитала на Корадо-България АД за голям успех, особено в изпълнената с предизвикателства политическа и икономическа обстановка в Европа, пише в прессъобщението за увеличението на капитала.
Свързани компании:


Хороскоп за 3 юли 2026
Тъжна вест! Почина Йосиф Сърчаджиев
Момиче е в безсъзнание след падане от тротинетка
Трети ден полицията във Варна издирва 11-годишната Наталия
Силно земетресение разлюля Гърция
Coface: "Паузата за хидратация" в Залива няма да доведе до бърза нормализация
Тръмп похвали срещите в Катар с Иран
Щ. Ножаров: Сегашният експанзивен бюджет противоречи на икономическата логика
Ванс: Притесняваме се по ядрения въпрос в Иран
Какво се очаква от визитата на Такаичи в Индия
BYD не иска съюзи в Европа
Вечният въпрос - Toyota RAV4 или Honda CR-V?
Северна Италия забрани старите дизели
Легендарна Alfa Romeo 155 се завръща със 750 коня
Skoda потвърди пускането на индийски модел в Европа
Никола Цолов ще управлява болид от Формула 1 тази есен
Как държавата се грижи за майките?
Министърът Найденов поиска Емилия Русинова да бъде отстранена от длъжност
Земетресение с магнитуд 5,1 е регистрирано днес в Гърция
Почина актьорът Йосиф Сърчаджиев