Българският производител на радиатори „Корадо-България” продължава своето устойчиво възходящо икономическо развитие за трета поредна година, съобава компанията, която се позовава на предварителните данни от финансовия отчет за 2016 г.
Печалбата преди данъчно облагане отчита ръст от 51% през 2016 г. спрямо 2015 г. до 3,2 млн. лв. В сравнение с 2014 г. увеличението е повече от два пъти.
Подобна е тенденцията и при приходите. През 2016 г. те нарастват с 18,6% до 32,7 млн. лв. в сравнение с 2015 г. и с 55% в сравнение с 2014 г.
Компанията обяснява резултатите с успешния старт на линията за производство на радиатори за баня, както и навлизането на два нови пазара – Франция и Унгария, с основния проудкт на дружеството – стоманените панелни радиатори.
„Пазарната експанзия на “Корадо-България” води до растящ дял на директните продажби. Към момента продуктите на дружеството се реализират директно на пазарите в Украйна, Румъния, Унгария, Франция, Босна и Херцеговина, Чехия, България. Продукцията на намиращата се в гр. Стражица фабрика е разпознаваема и предпочитана заради много доброто съотношение цена – качество и богатата гама от модели”, допълват от дружеството.
В документа се отбелязва още, че мнозинството акционери посрещат със задоволство представянето на акциите на компанията и тяхната ликвидност. Дружеството поддържа стабилна дивидентна политика, откакто през януари 2015 г. увеличи капитала си със 7,1 млн. лв. чрез Българската фондова борса.
От началото на годината акциите на Корадо поевтиняват с 0,57%, а през последната една година цената на акциите се повишава с 45,79%. Пазарната капитализация на компанията е 46,09 млн. лв.
Свързани компании:


Преди 57 години е открит ТЕЦ "Варна"
Слънчево и горещо време в цялата страна днес
Огнеборците са реагирали на 167 сигнала през последното денонощие
Мачовете и спортът по ТВ днес (22 август)
Рей Далио: Купувайте злато и биткойн, задава се дългова криза в САЩ
Няма да е нужно много, за да се спука балонът на фондовия пазар в САЩ
Тръмп иска възобновяване на диалога с Ким Чен-ун. Какви са целите му?
Продажбите свалиха златните запаси на Русия до най-ниското ниво от 2020 г.
Биткойн приближава $80 000 след най-голямото седмично рали от три години
Камери, телевизори и компютър: първото Renault Megane
Защо автомобилните брони вече не предпазват
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Тежка програма и малшанс: сезонът на Локомотив (София) до момента
Рецептата Dnes: Реване по гръцка рецепта
Какви са версиите за намерения от ДАНС заглушител, пазил ли се е някой от атака с дрон?
Арсенал започна защитата на титлата с класика срещу Ковънтри
Русия разположи 8500 севернокорейски военни в Курска област