Момина крепост АД смалява тримесечната загуба въпреки нарастването на разходите за суровини и материали и понижението на приходите, издава междинният финансов отчет на производителя на медицински изделия за еднократна употреба и пластмасови изделия с общо предназначение, разгласен чрез БФБ-София.
За периода януари-март 2016 г. великотърновското дружество губи 8 хил. лв. спрямо загубата в размер на 55 хил. лв. за същия период на 2015 г.
Първото тримесечие се характеризира и с лек спад в обема на поръчките и използването на производствените мощности спрямо същия период на 2015 г.
На старта на 2016 г. Момина крепост е произвела медицински изделия на стойност 659 хил. лв. спрямо 910 хил. за същия тримесечен период на миналата година и стоки за бита и промишлеността на стойност 327 хил. лв. срещу 192 хил. лв. преди година. Общата реализирана продукция е за 903 хил. лв. спрямо такава за 1,011 млн. лв. за януари-март 2015 г.
В отчета приходите спадат с 12% на годишна база до 845 хил. лв. От тях 771 хил. лв. са реализирани на вътрешния пазар, а останалите 74 хил. лв. са приходи от продажби в Европа.
Разходите за суровини и материали растат с 8,7% на годишна база до 514 хил. лв.
Към 31 март 2016 г. акционери в дружеството са Софарма с 93,28%, други юридически лица с 0,18%, докато физически лица притежават 6,54%. 2015 г. бе белязана от търгово предложение от страна на мажоритарния акционер и намерението за вливане на Момина крепост, което в крайна сметка не се осъществи.
Последната сделка с акции на Момина крепост АД е с дата 23 март. От началото на годината са сключени девет сделки, като след тях книжата на компанията поскъпват с 15,11% до 3,2 лв. за брой и 5,412 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам