Спиди АД пуска автоматични пощенски станции, които ще се намират в големите търговски обекти и ще предоставят възможност за избор на време за получаване на пратката, съобщават от куриерската компания.
"Куриерската компания внедрява автоматични пощенски станции (АПС) в големите търговски обекти, с което прави крачка към превръщането на „Спиди поща” в пазарен лидер", заявиха изпълнителният директор на Спиди АД Валери Мектупчиян и президентът на партньорската GeoPost SA (DPD Group) Пол-Мари Шаван по време на откриването на първата автоматична пощенска станция в голям столичен мол.
Сред предимствата на АПС са удобното им разположение в големи търговски вериги, измежду които молове и вериги за бързооборотни стоки, и удълженото работно време (до 22 ч.), възможността за избор на време за получаване на пратката, както и бързината на обслужване, поясняват от Спиди.
Заплащането на услугите, както и на наложен платеж, може да става чрез дебитна или кредитна карта.
„Автоматичните пощенски станции са разпространени в цяла Европа“, заяви директорът "Международни продажби и бизнес развитие" в Cleveron, фирмата доставчик на АПС, Аку Хапо.
Куриерската компания Спиди въвежда и нова услуга, предназначена за пратки от офис до офис - „Спиди поща“. Тя се различава по това, че теглото на пратки до 20 килограма вече няма да има значение за ценообразуването, важен ще е размерът.
От компанията посочват, че това значително ще намали разходите. Друга промяна е, че клиентите ще могат да изпращат и получават пратките си в избрано от тях време.
„С новото предложение за услуга в рамките на 24 часа и възможност за клиентите сами да управляват времето на изпращане и получаване отговаряме на динамиката на пазара и основните нужди на клиентите за бърза, удобна и изгодна услуга”, каза още Валери Мектупчиян.
Наред с това компанията увеличава броя на офисите в страната до над 300, а скоро автоматизираните офиси ще са над 20 на територията на цялата страна, като техният брой ще се повишава през идните месеци, заявиха от компанията.
„През последната година Geopost достави над 1 млрд. пощенски пратки на територията на Европа и регистрира оборот от 6 млрд. евро. Мога да заявя, че Спиди е най-добрият ни партньор в Европа и съм убеден, че нашето сътрудничество ще продължи да постига нови успехи и върхове в бизнеса”, заяви от своя страна президентът на GeoPost SA Пол-Мари Шаван.
Свързани компании:


Сметната палата показа имуществените декларации на варненските управници
Агресия срещу двама служители на НАП при проверка в Слънчев бряг
Радев: Умишлените пожари са много по-малко у нас, имаме 5 вертолета и Спартан за гасене
Ето къде няма вода във Варна днес
Турските рибари очакват богат улов на паламуд и хамсия от началото на септември
ОАЕ прекъсват икономическите връзки с Иран след ракетна атака
Борбата с българската олигархия може да остане само една мечта
Oakley Capital придобива мажоритарен дял в българската Graphwise
Високите приходи на българските рудници прикриват застой в добивите
Иран обмисля потенциални цели в Европа, ако Тръмп ескалира войната
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Погребан от земетресение Mercedes 280 TE беше продаден 252 000 долара
Какво означава грешка P0744?
От таратор за 3,50 евро до шатра за 180: Колко струва почивката в Созопол
Янкулов: Разпространяването на неонацистка идеология е престъпление
Митничари откриха 45 бойни пистолета в камион на "Капитан Андреево"
Предупреждение към Русия: 50 самолета на НАТО кръжаха с часове над Калининград ВИДЕО
Графа продължава лятното си турне със София и Черноморието
преди 10 години До 1. Сега статията си е за "Спиди" :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Здравейте, група! В момента пиша теза за моя университет и правя проучване за ликвидноста на българския капиталов пазар. Бих Ви бил много благодарен, ако отделите 2-3 минути максимум, за да попълните моя survey- [url]https://hva.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_3EicCUEZrVZ7tOJ[/url] Всеки един response ще ми е от огромна полза. Обръщам се към Вас, защото съм сигурен, че Вашите мнения ще са интересни, валидни, обективни и компетентни за един добър анализ. Благодаря Ви много предварително. Успешен ден! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Браво!!! Това го във всички други страни на Европа. Апропо, Еконт нямат ли такива вече по бензиностанциите на OMV? отговор Сигнализирай за неуместен коментар