Нов търговски център от типа мол ще бъде построен в кв. „Малинова долина “ в южната част на столицата срещу Бизнес парк София, съобщиха от компанията инвеститор. Стойността на инвестицията е 168 млн. евро.
Инвеститор е “Форум София” АД, дъщерно дружество на Meinl European Land, която наскоро обяви, че към края на юни е имала 43 проекта в процес на развитие в Централна и Източна Европа (ЦИЕ) на обща стойност 3,7 млрд. евро. Тя притежава 80% от “Форум София” АД, което придоби по-рано през годината за 24 млн. евро.
Търговски център Форум София ще бъде разположен на терен от 170 дка и ще представлява търговско-развлекателен комплекс от смесен тип.
Брутната площ, предназначена за отдаване под наем, ще бъде приблизително 88 хил. кв. м, а общата разгъната застроена площ (РЗП) – 170 хил. кв. м.
„В момента сме на етап идеен проект“, каза за Investor.bg Йън Елиът от Meinl European Land. „Очакваме да започнем строителните работи до края на годината“. Той каза, че изпълнител на проекта ще бъде холандската компанията Multi Development. От холандското дружество потвърдиха участието си в проекта.
Комплексът включва голям магазин за мебели, магазин от типа “Направи си сам” , хипермаркет, много магазини и места за развлечение. В търговския център ще има над 200 магазина.
Концепцията предвижда изграждане и обособяване на отделните сгради в един общ парк, като между всеки отделен сегмент или сграда ще има места за разходка, зелени площи, както и достъпен обществен транспорт.
Предвижда се комплексът да бъде завършен в рамките на 2 години от започване на строителството.
В строителните работи ще бъдат заети най-малко 350 души. След цялостното приключване на проекта за обслужването и поддръжката на комплекса ще бъдат постоянно заети над 700 души.
“Форум София” АД ще инвестира и в подобряване на околната инфраструктура на района със строителството на нови периферни пътища и завършването на два нови моста.
„Всички подобрения са предназначени за жителите на град София и след тяхното завършване ще бъдат дарени на Столична община“, казват от компанията.
Днес тя се очаква да получи сертификат за инвеститор първи клас.


Радев: Умишлените пожари са много по-малко у нас, имаме 5 вертолета и Спартан за гасене
Ето къде няма вода във Варна днес
Турските рибари очакват богат улов на паламуд и хамсия от началото на септември
Министърът на туризма: Имаме проблем, губим туристи
Бивш офицер уби и разфасова 27-годишен мъж в Съединение
Борбата с българската олигархия може да остане само една мечта
Oakley Capital придобива мажоритарен дял в българската Graphwise
Високите приходи на българските рудници прикриват застой в добивите
Иран обмисля потенциални цели в Европа, ако Тръмп ескалира войната
Уволненият министър на отбраната на Украйна призова за избори по време на война
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Погребан от земетресение Mercedes 280 TE беше продаден 252 000 долара
Какво означава грешка P0744?
Предупреждение към Русия: 50 самолета на НАТО кръжаха с часове над Калининград ВИДЕО
Графа продължава лятното си турне със София и Черноморието
В Слънчев бряг: продавач скочи на инспектори от НАП и избяга с касовия апарат
Би било изненада Илияна Йотова да спечели президентските избори на първи тур
След 5 години: Левски и генералният спонсор Palms Bet се разделят на 28 август (ВИДЕО)