Инвестиционният фонд за имоти Atlas Estates Limited, който миналата година стъпи на пазара в България, съобщи, че обмисля предложение за делистване на акциите си от Лондонската борса.
Компанията, която се търгува също и на Варшавската борса, смята, че нейната ликвидност ще бъде подобрена чрез консолидацията на търговията на книжата й на Варшавската борса, което ще доведе и до значително намаление на разходите.
Акционерите на фонда ще гласуват предложението на извънредно общо събрание, което ще се проведе на 30 декември.
От Atlas Estates казват, че ликвидността на книжата на Лондонската борса е много ниска, което прави привличането на институционални инвеститори много трудно “особено в настоящата ситуация в икономиката и на фондовите пазари”.
“Също така директорите вярват, че инвестиционната общност в Централна и Източна Европа разбира и оценява по-добре дейността на компанията, нейните инвестиции и способности и ние осъзнаваме, че за в бъдеще това може да има ефект върху привличането на средства”, се казва в съобщението до акционерите.
Миналия октомври компанията купи офис сграда в центъра на София за 7,3 млн. евро. В началото на тази година тя съобщи, че проучва потенциални инвестиции в България на обща стойност 215 млн. евро .
Наред със сградата в България Atlas Estates притежава жилищни, офис проекти и хотели в Полша, Румъния, Словакия и Унгария.


Илин Димитров: Промени в Закона за туризма ще задължат общините да насочват туристическия данък към събития, транспорт и инфраструктура
Енергийният министър: Възможно е ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“
МОН: Зрелостниците избираха между „Молитва“ на Атанас Далчев и есе за Границите на свободата
Украйна санкционира „Маша и Мечока“
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Оператор на дронове: От хоби към инженерна професия
Автомобилният сектор у нас: Между китайските инвестиции и проблемите в Германия
CXMT и AI хардуерът повеждат седмицата на китайските корпоративни отчети
Новините в развитие
Китай подготвя нови фискални мерки за стимулиране на икономиката
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Ало, "Топлофикация-София", имаме ли връзка или гаврата ще продължи?
Пулев към американския бизнес: Вратата на България е отворена
Размяна на обвинения: Прокуратурата отвърнна на Демерджиев
Генсекът на БОК: Стефка Костадинова с фрапиращи разходи, включително полет до Бали
Шестима пострадаха при катастрофа край Горно Сахране