Министерският съвет разреши проектиране и изграждане на „Интегрирана система от съоръжения за третиране на битови отпадъци на Столична община“ върху земеделски земи, общинска собственост, съобщиха от правителствената информационна служба.
Терените обхващат 332 835 кв. м и се намират в местността „Садината“ в землището на с. Яна, район „Кремиковци“.
В границите на площадката са включени поземлени имоти общинска собственост, които попадат в територия с отреждане за терени за сметища и инсталации за преработка на отпадъци съгласно Общия устройствен план на Столична община. Теренът е подходящ и поради това, че ще се използват площи, чиито почви са със степен на замърсяване от „средна“ до „силна“.
Решението на Министерския съвет се взима съгласно разпоредбите на Закона за опазване на земеделските земи за изграждането на обекти за държавни и общински нужди върху земеделски земи от първа до четвърта категория или с площ над 100 дка.


Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Намаленото потребление на петрол от Китай изобщо не е загадка
САЩ и Иран постигат напредък в преговорите, Ормузкият проток е отворен
Основан от българи стартъп помага на счетоводителите в най-сложните им задачи
Иранската диаспора в САЩ е разделена относно подкрепата си за националния отбор
Брекзит беше избор на сърцето, а не на разума
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Бъдещата българска кола: Тествахме Ora 5, която от зимата ще се прави в Ловеч
В Гърция не се шегуват: глоби до 500 евро за куче на плаж
Кърк Хамет от Metallica падна от сцената по време на концерт
Арестът на приятеля Трабер - готви ли се ФСБ за ерата "след Путин"?