Общото събрание на акционерите (ОСА) на ФеърПлей Резиденшъл Пропъртис АД, което е насрочено за 18 май, ще гласува за отписване на емисията акции от регистъра на публичните дружества, воден от Комисията за финансов надзор (КФН), съобщи БФБ-София.
Заедно с това книжата на ФеърПлей ще бъдат дерегистрирани и от търговия на регулирания пазар.
Акционерите ще вземат решение и за разпределяне на 1 789 256 лева под формата на дивидент (0,162 лева дивидент на акция).
При липса на кворум събранието ще се проведе на 1 юни. Последната дата за сключване на сделки с акции на дружеството на БФБ, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА е 28 април.
Основен акционер във ФеърПлей Резиденшъл Пропъртис АД е ФеърПлей Интернешънъл АД, което пряко и чрез свързани лица притежава 99,95% от капитала му.
ФеърПлей Резиденшъл Пропъртис има активи със счетоводна стойност 36,6 млн. лв. и собствен капитал в размер на 24,5 млн. лв. Основната сфера, в която дружеството функционира, е инвестиране в недвижими имоти и управление на т.нар. апартаментни комплекси (apartment houses).
През 2008 година портфейлът на ФеърПлей Резиденшъл Пропъртис АД се състои от активи в рамките на следните проекти – „Апартмънт хаус Изток”, „Апартмънт хаус България”, „Фитнес и Спа център”, проект „Витоша”.
Дружеството е придобило „Апартмънт хаус Изток” в началото на 2004 г. и „Апартмънт хаус България” в началото на 2006 г., под формата на непарична вноска от мажоритарния акционер ФеърПлей Интернешънъл АД.
Книжата на ФеърПлей Резиденшъл Пропъртис бяха листнати на БФБ през 2006 година, като търговия с тях почти няма.
Свързани компании:


Национална мрежа за децата призовава за спешни мерки срещу рекламата на хазарт
Лято без компромиси: когато увереността започва с професионална грижа
5 г. затвор за неопитен шофьор, убил млада жена навръх рождения й ден
Коцев обеща да даде парите на Окръжна болница, но поиска нов директор
Костадинов прати Ивайло Мирчев да гледа овце в Крушари
Пактът за миграцията не предвижда глоби, ако България откаже да приема мигранти
ЕП прие нови правила за растенията, създадени чрез нови геномни техники
Франция е готова за дебата за забразените активи на Иран
Франция е готова веднага да прати военни кораби в Ормуз
Франция е против въвеждането на такса в Ормуз
Малък теч на антифриз може да причини много скъпа повреда
Прочут механик посочи най-добрата кола за покупка в момента
Джеръми Кларксън призна, че има рак
Ново проучване разбива мита за безопасните кръгови кръстовища
Тези популярни функции в колата могат да причинят катастрофа
Случайна среща: Джокович потанцува с Дара на Bangaranga в Гърция ВИДЕО
Роналдо определи Меси за най-добрия футболист в историята
МВР разби престъпна група за трафик на мигранти, начело е бил сириец
Спипаха непълнолетен с канабис и дрогиран шофьор във Великотърновско
Чамова: Блокада на границата с РСМ ще е подарък за антибългарската пропаганда