Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ е сключил договор за инвестиционен банков кредит за 5 млн. евро с Юробанк И Еф Джи България АД, съобщи дружеството чрез БФБ-София.
Целта е рефинансиране на направени разходи по строителството на бизнес сграда Камбаните Бизнес Център, като срокът на кредита е 9 години.
Отчетът на АДСИЦ-а към 30 юни показа, че не му достигат 9,4 млн. лв. за да плати дивидента си от 29 млн. лв. или по 0,47922 лв. брутно на акция.
Също днес ФНИ България АДСИЦ обяви, че е отдал под наем допълнително 1 500 кв.м офис площи в Камбаните Бизнес Център. Сред по-големите нови наематели са Бианор Холдинг АД и Кенар Кулинар ЕООД. С допълнително отдадените площи около 65% от общата площ на сградата е отдадена под наем, като срокът на различните договори варира от 3 до 10 години, уточняват от АДСИЦ-а.
Камбаните Бизнес Център получи разрешение за ползване през април 2009 г., като има 6 надземни офис етажа с отдаваема площ 15 375 кв.м. и над 200 паркоместа. Основният наемател в бизнес сградата, разположен на около 55% от офис площите, е Хюлет-Пакард Глоубъл Деливъри България Център ЕООД.
Сред основните активи на дружеството са парцели в местността Камбаните в София, над 10 хил. дка земеделска земя, апартаменти във ваканционно селище Секвоя в Боровец и други.
За последния месец акциите на дружеството поскъпват с 20% до 0,42 лв. за акция и 25,4 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Н. Митева: Липсва основополагащ обществен консенсус в образованието
Станишевски: Хората в Европа искат да работят за амбициозни компании
Станишевски: Искаме ElevenLabs да е глобална
България може да играе важна роля в ЕС с добива си на основни метали
Състоянията на най-богатите в света нарастват с рекордните $336 млрд. за един ден
Audi възроди A6 allroad, за да се бори със скучните SUV
Джейсън Стейтъм добави още една легенда към колекцията си
Porsche патентова двигател 3 в 1
Електрическото BMW X5 ще има батерия от 141 кВтч за Европа
Умалено копие на двигател на Ferrari се продава по-скъпо от нова Dacia
Вижте снимки от приказната сватба в Португалия на Пери Едуардс и Алекс Окслейд-Чембърлейн
Мелания Тръмп беше плътно до съпруга си Доналд на неговия 80-годишен юбилей
Маникюр, вдъхновен от сезона на Близнаци
Как се чувства Ариана Гранде след раздялата с Итън Слейтър?
Кейти Пери шашна с рокля-лампа