Интеркапитал пропърти дивелопмънт АДСИЦ има парични средства за 320 хил. лв. към 30 септември 2009 г., което е с 5,25 млн. лв. по-малко от нужните му за изплащане на дивидента за 2008 г., става ясно от отчета на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
Дивидентът за 2008 г. е в размер на 1,16 лв. на акция, или общо 5,57 млн. лв. Плащането му ще може да бъде разсрочено, ако парламентът приеме одобрените на първо четене от Комисията за финансов надзор промени в Закона за АДСИЦ за разсрочване с до 2 години на дивидентите за периода от 2008 до 2011 г. Именно дивидент за 2008 г. все още не е изплатен Интеркапитал пропърти дивелопмънт АДСИЦ.
Срещу възможността за разсрочване гласуваха 72% от 598 читатели на Investor.bg
Само през третото тримесечие на 2009 г. паричните средства на дружеството намаляват с 366 хил. лв., а краткосрочните му вземания се понижават с 1,01 млн. лв. между 30 юни и 30 септември 2009 г., до 3 млн. лв.
През третото тримесечие на 2009 г. текущите пасиви на компанията се увеличават с 3,5 млн. лв. до 19,4 млн. лв. към 30 септември 2009 г.
Така през третото тримесечие на 2009 г. шансът Интеркапитал Пропърти дивелопмънт АДСИЦ да събере пари за изплащането на дивидента намалява.
Най-вероятно дивидентът ще бъде изплатен в края на тази година, както беше и през миналата година, уточни за Investor.bg Николай Майстер от Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ.
Към 29 октомври 2009 г. АДСИЦ-ът е продал общо 532 апартамента, спрямо 525 към 29 юли 2009 г. (три месеца по-рано), показва междинният доклад за дейността.
За периода резервираните апартаменти се увеличават от 80 на 93, а свободните за продажба намаляват от 156 към 29 юли 2009 г. на 136 към 29 октомври 2009 г. Общият брой апартаменти е 761.
За деветмесечието на 2009 г. дружеството е погасило заеми за 3,1 млн. лв. и има отрицателен паричен поток от 1,02 млн. лв.
Към 30 септември 2009 г. нетекущите пасиви на дружеството са 27,8 млн. лв., като намаляват с 1,1 млн. лв. от началото на годината. Краткосрочните пасиви намаляват с 1,85 млн. лв. от началото на 2009 г. до 19,4 млн. лв. към 30 септември 2009 г.
За деветмесечието на 2009 г. компанията отчита 1,7 млн. лв. печалба, което е спад от 4 пъти спрямо същия период на 2008 г. За деветмесечието продажбите са за 7,2 млн. лв., което е близо три пъти по-малко от същия период на 2008 г.
Разходите за лихви се увеличават до 1,92 млн. лв. за деветмесечието на 2009 г., спрямо 1,38 млн. лв. за деветмесечието на миналата година.
От началото на 2009 г. незавършеното производство на компанията се увеличава с 2,5 млн. лв. до 32,6 млн. лв. към 30 септември 2009 г.
За последните 3 месеца акциите на дружеството поевтиняват със 7,14% до 3,25 лв. за акция и 15,7 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни