Книгата „Болки на растежа: изграждане на устойчиво успешни организации“ (Growing pains: Building Sustainably Successful Organizations) разглежда проблемите при създаването на устойчиви успешни организации в дългосрочен план. Първото издание на тази книга, публикувано през 1986 г. и озаглавено How to Make the Transition from Entrepreneurship to a Professionally Managed Firm — е написано след като проф. Ерик Фламхолц осъзнава колко оскъдни са теорията, изследванията и инструментите за управление на предприемаческите организации.
Преди първото издание на тази книга почти цялото бизнес образование се фокусира върху „бизнес администрацията“ - тоест, върху такива утвърдени компании като Bank of America, Boeing, Exxon, IBM, McDonald’s, Procter & Gamble, съществували много десетилетия. Има много малко литература или примери за стартиране на предприемачески фирми или за онова, което обикновено наричаме „разрастване на една организация“- процесът на преминаване от успешна стартъп компания към организация с много по-голям мащаб и на различен етап на растеж.
Основната цел на тази книга е да помогне на читателите да разберат какво е необходимо, за да продължи една организация успешно да се разраства, след като е създаден нов венчър или предприемаческа компания. Тя предоставя фокус или рамка и свързаните с тях инструменти, които да помогнат на хората да разберат как да управляват успешно организационния растеж на различните етапи - от стартъп до доминираща световна компания като Starbucks.
Опитът на Фламхолц и Рандъл в проучванията и консултирането на много и различни компании на различни места по света, ги кара да напишат тази книга, за да помогнат на настоящи и потенциални предприемачи да осъзнаят капаните, които организациите обикновено срещат на различните етапи и да обяснят как да се превърнат в устойчиво успешни в дългосрочен план. Всички организации преминават през болки на растежа като естествен етап от развитието им. Болките на растежа подсказват, че компанията е надраснала инфраструктурата си и че трябва да развие нови системи и процеси, както и нова структура, която да поддържа нейния мащаб. Когато организациите пренебрегват болките на растежа, от това може да произтекат сериозни проблеми и дори провал.
„Болки на растежа“ е предназначена да помогне и на политиците да разберат причините за преждевременната смърт на предприемаческите компании, които са жизнено важни за икономиката.
Всъщност книгата е за всички, които се интересуват от организационния успех и провал.
За първи път проф. Фламхолц ще посети България, за да сподели своето ноухау, базирано на 35-годишен консултантски опит с компании от цял свят. Той е специален лектор в новото издание на Клуб Investor.bg Предприемачество на 30 май в Capital Fort. Чрез полезни практически примери под формата на семинар и уъркшоп Фламхолц ще разкрие как се създава устойчиво печеливша компания и кои са двигателите на финансовия успех. Професорът ще участва и в дискусия на тема как да изберем правилното финансиране, необходимо за развитие на бизнеса. Новото издание на Клуб Investor.bg е полезно за предприемачи, собственици на бизнес, висш мениджмънт, мениджъри от средно ниво, стартиращи компании и др.
Всички регистрирани участници в Клуб Investor.bg ще получат книгата на професора.
За актуална информация за предстоящото събитие следете сайта.
Генерален партньор на Клуб Investor.bg - Предприемачество е Пощенска банка. Събитието се провежда с подкрепата на FORTEAM, iuvo Group, Индустриален Холдинг България, ЕЛАНА Финансов Холдинг, Sirma Group и Мedical Dent.


Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Костадинов зове за бойкот на Евровизия
Турнир по акробатичен рокендрол се провежда днес във Варна
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Почина Франк Гери, най-известният архитект на своето време
Последният ужас на Мерилин: Братът на Кенеди я души с възглавница в деня на смъртта ѝ
HR експерт: Бонусите са ключов инструмент за мотивация на служителите
Фермерският протест: Отново спряха движението през ГКПП "Кулата" на ТИР-ове
Мицкоски работи за "Сръбски свят", а не за независима РСМ