Българската образователна платформа Daskal.eu обяви конкурс за най-прогресиращо училище в България. Състезанието ще бъде обвързано с резултатите от матурите за седми клас, а победител ще е училището, чиито възпитаници имат най-голям ръст при матурите по Математика и Български език и литература през тази година в сравнение с резултатите по същите предмети през 2016 година. Партньори на инициативата са технологичната компания Lirex и Investor Media Group.
„Създадохме този конкурс, защото отчитаме, че през последните години условията в много от българските училища непрекъснато се влошават, новите технологии навлизат бавно и въпреки това някои от учебните заведения показват впечатляващи постижения. Много български ученици носят златни и сребърни медали от престижни международни състезания, а други създават интересни и креативни проекти в различни области. Желанието ни е да стимулираме най-успешните сред тях и да подпомогнем развитието им, без значение дали се намират в голям град, или в малко населено място. Вярваме в потенциала на всички български деца и сме убедени, че това е една от каузите, които си струва да подкрепим с цялата си енергия. Надявам се в бъдеще към нея да се присъединят и други български компании“, сподели Калоян Кирилов, основател на Daskal.eu.
В конкурса могат да участват всички държавни, частни и общински училища в България, които имат поне 40 ученика във випуска си за 7 клас през 2017 година. Победителят ще получи от Лирекс оборудване за виртуална класна стая, което ще разшири значително възможностите на учителите и ще им позволи да използват нови дигитални платформи за познание, каквато е и Daskal.eu. Победителят ще бъде обявен след излизане на обобщените резултати от матурите, вероятно до края на месец юни.


Откриха 8 кг марихуана при спецоперация в Бобов дол
Коледната трапеза ни струва два пъти по-скъпо от миналата година
Пускат с вертолет провизии за екипажа на блокирания танкер край Ахтопол
SENSHI 29: Зрелищни нокаути, драматични обрати и силни български победи във Варна
Тийнейджърка скочи от блок в Пловдив
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Защо Швеция предлага безплатен престой в тиха горска хижа?
Гуцанов: Социалните разходи и придобивки за хората се запазват
Защо аутизмът не трябва да се третира като самостоятелно състояние?
Букурещ гласува в кметската надпревара