Биткойнът изпрати едни прекрасни 12 месеца. Въпреки нестабилността в цената и проблемите с търговията на черния пазар потребителите не могат да се наситят на криптовалутата.
Графика: VentureBeat. Ръстовете са отчетени в периода юни 2013 - юни 2014 г.
Според статистиката броят на притежателите на биткойни, или т.нар. биткойн портфейли, е нараснал с впечатляващите 700% за последните 12 месеца до юни.
Що се касае до медиите – мярката за популярност и легитимността, броят на материалите за криптовалутата се е покачил с 300%. Статистиката включва статии в някои от най-популярните медии по света, в това число Ройтерс, New York Times, Wall Street Journal и други.
Голям интерес към биткойна проявяват развиващите се пазари, които в търсене на по-висока доходност са разширили инвестициите си до 240 млн. долара през отчетния период, пише VentureBeat.
CoinDesk все пак изтъкна и някои от най-големите недостатъците на биткойна. Сред проблемите продължават да са масовите кражби, както и възможността от държавно регулиране, която според мнозина ще подкопае интереса към електронното парично средство.
Данните по никакъв начин не отразяват колко добре биткойнът може да функционира като валута в дългосрочен план. Те обаче са добър измерител за популярността, която ще бъде в основата на оптимистичното бъдеще пред алтернативните парични средства.


Над 12 000 именици във Варна празнуват на Никулден
Недоволството продължава: Очакват се нови блокади по границата с Гърция
Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Среднощни сметки: МФ публикува новия проектобюджет в полунощ
Сериозен ръст на случаите на варицела във Варна
Новата стратегия за сигурност на Тръмп атакува съюзниците, а не враговете на САЩ
Край на кеша? Как дигитализацията ще промени плащанията в Европа
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Николай Денков за счупеното доверие: Този начин на управление трябва да бъде наказан
Бурното море не позволява евакуация на екипажа на заседналия танкер край Ахтопол
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Инфлуенсър събра $1,7 млн. за 88-годишен касиер
Масирана атака: Руски дронове и ракети поразиха жп възел край Киев