Американските корпоративни облигации ще бъдат едни от най-предпочитаните активи до края на първото полугодие на 2016 г. Това прогнозира анализаторският екип на инвестиционната компания Schroders, партньор за България на която е управляващо дружество Карол Капитал Мениджмънт.
Експертите вярват, че световната икономика ще избегне нова рецесия. Те също така поясняват, че действията на централните банки имат голям принос за възвръщането на апетита към риск на инвеститорите.
Акции
За второто тримесечие на 2016 г. британската компания за управление на активи повишава оценката си за американските акции до позитивна, като предпочитат акции, чиито цени не се изменят в синхрон с основните американски индекси.
Анализаторите остават неутрални към азиатските пазари и Япония и повишават оценката си за развиващите се пазари до неутрална след няколко години на негативизъм.
Въпреки гъвкавата парична политика на ЕЦБ, която може да осигури известна подкрепа за икономиката, британците понижават оценката си за европейския пазар на акции до отрицателна.
Облигации
Schroders остават позитивни за ценните книжа с фиксиран доход в световен мащаб, но отбелязват, че позитивната нагласа е най-вече по отношение на американските корпоративни облигации с висок и нисък рейтинг. Експертите са неутрални в очакванията си за държавните облигации.
Суровини
Schroders остават неутрални и в очакванията си за суровините като цяло. Анализаторите завишават леко оценката си за енергийните суровини и променят на позитивна оценката си за златото.
Според тях също таке е възможно индустриалните метали да намерят дъна около текущите си нива, ако Китай успее да стабилизира и ускори икономиката си.
Що се касае до недвижимите имоти в Европа - британският асет мениджър е позитивно настроен към сектора.


Военните оркестри на България и САЩ със съвместен концерт тази вечер във Варна
Започва лятната контролна кампания на НАП по Черноморието
Хиляди варненци са без вода в жегата
Киношкола „Братя Люмиер“ с три награди от национален конкурс за късометражно кино
Международният фестивал за улични изкуства с първо издание във Варна
Samsung и SK Hynix с инвестиции от 1,3 трлн. долара в рамките на 10 години
К. Стойчев: Устойчивите региони се градят с наука, а не с краткосрочни политики
Н. Митева: Електронните рецепти ограничиха употребата на антибиотици у нас
Трафикът през Ормузкия проток намаля след нови атаки срещу кораби
Пакистан уби 29 екстремисти при нова ескалация по границата с Афганистан
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Силен вятър отнесе българи в морето край остров Лимнос, спасиха ги
Експерти: Промените във ВСС няма да дойдат отдолу
Милчев от ИПБ с писмо до Радев: Чуйте експертите, за да намалим катастрофите
Защо кълвачът не получава сътресение на мозъка
Ясно, тихо и слънчево е в планините, само за туризъм