Инфлацията при производствените цени в САЩ се е ускорила повече от прогнозираното през февруари, а основните цени показват по-силен от очакванията възходящ натиск, съобщава Investing.com, позовавайки се на официалните данни от вторник.
В доклада си министерството на търговията казва, че производствените цени са се увеличили със сезонно коригирано ниво от 0,3% миналия месец, което е над прогнозата за ръст от 0,1%. През януари повишението бе от 0,6%.
За 12-те месеца до края на февруари индексът на производствените цени нараства с 2,2% на годишна база през февруари спрямо очакванията за 2,0% и след повишение от 1,6% през предишния месец.
Индексът на основните производствени цени, който изключва храните и енергията, се повишава с 0,3% през февруари, което е над прогнозите за ръст от 0,2%. Предишния месец повишението бе от 0,4%.


Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години
Еврокомисар: Трудни дни за електроснабдяването в Европа
Светът води грешния дебат относно AI безопасността
Трейдъри хеджират риска Фед да снижи лихвите през 2027 г.
Тръмп използва Ким Чен Ун, за да притисне Южна Корея
Meta тихомълком се превърна в един от най-големите AI клиенти на Microsoft
Защо AI не е най-голямата инфлационна тревога на BoE, част 1
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
485 евро на турист: ето за какво харчат парите си почиващите в Гърция
Русия срещу НАТО: защо сценарият за руска атака срещу Европа е малко вероятен
Голям пожар избухна край Розино и Кърнаре, огънят застрашава гора
Мадона показа снимки от своя ЧРД в Корфу
преди 9 години Очаквайте повишение на лихвените проценти на Ф Е Д утре Ако не се случи този месец тотова със сигурност ще стане през март отговор Сигнализирай за неуместен коментар