Френската централна банка счита, че икономиката на страната ще продължи възхода си и след парламентарните избори, предава Ройтерс.
През текущото второ тримесечие на годината се очаква брутният вътрешен продукт (БВП) да нарасне с 0,5 на сто, с което банката потвърждава досегашната си прогноза. През миналото тримесечие беше отчете растеж от 0,4 на сто.
Според централните банкери по-сериозно ускорение се отчита в сектора на услугите и строителството, докато развитието на индустрията остава на почти едно и също ниво.
От победата на Еманюел Макрон на президентските избори насам пазарите зачеркнаха опасенията си за политически рискове пред втората по големина икономика в еврозоната.
След първия тур на парламентарните избори в неделя неговата партия La Republique en marche успя да спечели мнозинство, което почти ѝ гарантира отварянето на пътя към широкомащабни реформи.
Европейската комисия предвижда икономиката на Франция да нарасне през тази година с 1,4 на сто след ръста от 1,2 на сто през 2016 г. За следващата година прогнозите са за експанзия на френската икономика от 1,7 на сто.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
Песков: Зеленски може да дойде в Москва за среща с Путин
Голям пожар на Халкидики, евакуират туристи
Костадинов: При Румен Радев думите и делата се разминават