Заявител на акции от IPO може да се откаже от поръчката си в срок от 2 дни от обявяването на резултата в Комисията за финансов надзор или по-дълъг срок, ако е предвиден в проспекта. Хипотезата е описана в чл. 87, буква А от ЗППЦК и е валидна, ако цената на класиране не е записана в проспекта, каза на брифинг днес професор Милчо Стоименов, член на Комисията за финансов надзор.
Комисията за финансов надзор е приела практика за намиране на цената при публично предлагане по метода букбилдинг и за осъществяване на разпределението.
Комисията ще съблюдава в проспекта да бъдат записани 6 детайла. Това са различните категории потенциални инвеститори - институционални, професионални, непрофесионални, чужди и др., а също така начален и краен срок на предлагането.
В проспекта трябва да фигурират цената или диапазона на предлагането, методите по които са намерени, както и лицата които отговарят за изчисляването им, а също уточнение дали цените са обвързващи или препоръчителни, тоест дали предлагането ще е по тези цени или това са "проучвателни" цени, както се изрази проф. Милчо Стоименов.
Трябва да бъдат записани критериите за определяне на цената при класиране, както и дали ще има приоритетно третиране на различни групи инвеститори.
Препоръчителните практики ще бъдат публикувани и ще се вземат предвид при предстоящите за одобрение проспекти.


Задържаха нагли крадци във Варна и Девня
Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Иво Христов: Управленската програма съдържа доста нови идеи, част от тях радикални
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Мъж подаде сигнал за неправилно паркиране, който завърши със заплахи
Първан Симеонов за случая Георги Кузев: Правилен хейт всъщност няма
Адемов: МРЗ трябва да се определя с ясна формула, ножът е опрял до кокала
"Звярът на Балканите" иска на свобода въпреки агресията си в затвора
Добри са условията за туризъм в планините