Полският държавен производител на въглища Lubelski Wegiel Bogdanka SA планира да набере около 528 млн. злоти (166 млн. долара) от първичното си публично предлагане на акции (IPO), което се очаква да е най-голямото в региона от ноември насам, съобщи Bloomberg.
Компанията, която ще стане първата публично търгувана полска мина за въглища в страна, която разчита на такива горива за задоволяване на 96 на сто от нуждите си от електроенергия, е определила цена на акциите за IPO-то между 42 и 48 злоти. Окончателната цена за пласирането на 11-те млн. акции ще бъде определена на 5 юни.
Мината си е поставила за цел да продаде дял от 32 на сто в периода между 1 и 10 юни, а акциите ще започнат да се търгуват до 25 юни, според проспекта на дружеството. IPO-то е част от плана на правителството да ускори продажбата на държавни активи, за да подкрепи публичните финанси в условията на криза.
Базираната в източната част на Полша Bogdanka търси финансиране за плановете си да удвои производството си до около 11 млн. тона въглища годишно до 2014 г.


Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Зеленски призова съюзниците да увеличат подкрепата си за Украйна
МОСВ предприе спешен мониторинг на морските води заради танкера "Кайрос"
Мъж е загинал след челен сблъсък между две коли на пътя Габрово - Севлиево
Доставиха храна на борда на "Кайрос"
Синът на Арнолд Шварценегер, Кристофър, е копие на полубрат си Джоузеф Баена