IntelКомпютърният гигант Intel обяви, че ще придобие компанията за производство на системи за компютърна сигурност и антивирусна защита McAfee за сумата от 7,7 млрд. долара. Това ще стане със закупуването на акциите от капитала на McAfee по цена 48 долара за акция.
Новината доведе до мощен ръст в пазарната капитализация на McAfee, като акциите на компанията се изстреляха с 58,5 на сто до 47,42 долара за брой преди старта на днешната сесия, съобщава marketwatch. Акциите на Intel пък поевтиняват с 2 на сто до 19,21 долара за брой.
„Бързото развитие и нарастване на броя на устройствата, свързани с Internet, премества живота ни онлайн. Гледайки напред, сигурността трябва да формира като стълб за това, което хората искат от компютърните технологии“, смята изпълнителният директор на Intel Пол Отелини.
Придобиването на McAfee ще даде на Intel достъп до сектора на технологичната сигурност. Именно той се очертава като един от най-перспективните сектори в технологичната индустрия за следващите години, смятат анализатори.
Очаква се комбинацията между производител на софтуер и производител на хардуер да позволи по-добра защита на потребителите, независимо дали те са корпорации, правителства или индивидуални клиенти, посочват от Intel.
Консултант на Intel по сделката е била американската банка Goldman Sachs, а McAfee са ползвали услугите на Morgan Stanley.
McAfee е създадена през 1987 година и в момента е най-голямата компания, занимаваща се с технологии за увеличаване на сигурността на компютърните устройства. През миналата година тя реализира приходи от около 2 млрд. долара, а към момента служителите й са около 6 100 души.


Фестивалът на уличните изкуства 6Fest с първо издание във Варна този уикенд
Анализ: От 877 км магистрали у нас, в добро състояние са едва 49%
Варна посреща турнир от инициативата „60 години Христо Стоичков“
Катастрофа по пътя Варна – Бургас, затруднено е движението край Обзор
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 2
Япония иска да продава аниме рекламни стоки за $13 млрд, част 1
Ц. Лазаров: Златото ще стигне $6000 до края на 2026 г., ако страхът се запази
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
"Стига да няма недостиг на бира“: Руснаците борят бензиновата криза с мемета СНИМКИ
Президентът Йотова поздрави Тръмп и американския народ за празника
2,6 по Рихтер е усетено в Разград тази нощ
Алтернативата на пластмасата е безвредна за здравето