Google обвинява китайските власти за проблеми с достъпа до електронната поща Gmail на територията на Китай, съобщава BBC.
Интернет потребители се оплакват, че през последните седмици властите са засилили хакерските атаки срещу услугата Gmail, затруднявайки сериозно достъпа до електронната поща.
Google обяви, че не е открила технически причини за проблемите и обвини китайското правителство, че „атаката за блокиране на достъпа до електронната поща е специално разработена да изглежда като технически проблем с Gmail".
Според потребителите проблемите с електронната поща съвпадат с интернет кампания, призоваваща за протести в Китай, подобни на тези в Близкия изток.
Миналата година Google обяви, че е бил подложен на хакерски атаки от базирана в Китай организация, целяща да компрометира личната поща в Gmail на китайски активисти за човешки права.
Инцидентът предизвика напрежение между Китай и САЩ, в резултат на което Google трябваше да ограничи достъпа си до китайския пазар.
Пекин винаги е отричал каквато и да е държавна намеса в кибератаките и окачествява подобни обвинения като безпочвени.
За осъществяване на атаките хакерите използват слабост в Internet Explorer, откъдето атакуват потребители на Gmail.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Врана
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас