Срочните договори, предлагани от Мобилтел от 5 април, няма да включват клауза за автоматично подновяване при изтичане на първоначалния срок. Промяната ще бъде въведена за всички нови договори за услуги, предлагани от компанията. Отпадането на клаузата означава, че след изтичане на срока договорът става безсрочен при същите условия, при които е подписан, съобщи мобилният оператор.
От Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) уточниха, че от 1 март Виваком също са премахнали тази клауза.
Днес изпълнителният директор на Мобилтел Андреас Майерхофер и председателят на Комисията за защита на потребителите Дамян Лазаров са обсъдили условията, при които компанията оперира и взаимоотношенията й с потребителите.
На срещата е коментирана и предстоящата промяна на Закона за електронни съобщения, засягаща автоматичното подновяване на договорите. „Всички оператори дадоха своето публично съгласие за отпадането на тази клауза, но решението трябва да стане със законова промяна, за да се гарантира равнопоставеността на операторите”, каза Майерхофер.


Коя е най-голямата грешка на шофьорите в трафика?
Първо заседание на Съвета за реформи в туризма ще се проведе в Министерския съвет
Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Зелената енергетика в действие: Иновациите на Веолия Варна
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Любов, която устоя на времето: Барак и Мишел Обама с откровени признания
Геодезистът от случая "Баба Алино" излиза от ареста, за да се грижи за болния си баща
10 неща за перфектна визия на плажа
Защо американските ВВС продължат да получават безрадарни изтребители F-35
Елена и Стефан отново заедно: Пол Уесли и Нина Добрев в нов сериал, пълен с мистерия и убийства
преди 15 години Много съм доволен този път. Добра ход от страна на Мтел. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Добре, ето, че не са толкова черни, колкото ги изкарват повечето хора... :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар