Социалната мрежа Facebook вероятно ще излезе на фондовата борса през първото тримесечие на следващата година. Това съобщават източници от компанията за CNBC.
Един от основните фактори за точния момент, в който акциите на компанията ще бъдат листнати за търговия, са изискванията на американските регулаторни органи за разкриване на информация от компаниите, които разполагат с над 500 инвеститора в акционерната си структура.
Очакванията са до края на годината Facebook да премине тази граница, посочват източниците на CNBC.
Освен това Facebook се изправя и пред вътрешен натиск от своите служители. Заради вътрешнофирмени ограничения на тях им е забранено да продават акциите си от компанията на вторичния пазар.
За последно на борсата SharePost, където се търгуват акции на непублични компании, е била сключена сделка за продажбата на 100 хил. акции от капитала на Facebook за сумата от 3,4 млн. долара. Това се равнява на пазарна капитализация на социалната мрежа в размер на 85 млрд. долара.
Според източниците на информацията в компанията смятат, че при дебюта на борсата Facebook ще получи оценка в размер на 100 млрд. долара.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
преди 15 години Балонът се надува!Надувайте момчета, да стане на парчета! :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар