Милиардерът Илон Мъск, който е председател и най-голям акционер в SolarCity Corp., увеличи своя дял в компанията, след като най-голямата фирма за монтаж на покривни соларни панели отбеляза най-големия си спад в цената на акциите от 22 месеца, пише Bloomberg.
Мъск е купил 123 510 акции на цена от 40,48 долара всяка, сочат документи от приключването на редовната търговия в САЩ. Това прави близо 5 млн. долара. По този начин той повиши дела си с 0,6%.
Мъск разширява позициите си, след като хедж фонд мениджърът Джим Чанос заяви в петък, че прави къси продажби на своите акции, което предизвика 13-процентен срив в цената на книжата.
Това беше най-големият спад от ноември 2013 г., а цената е най-ниската от октомври същата година. Цената все пак се качи със 7%, приключвайки търговията в Ню Йорк на ниво от 43,87 долара. Tърговията на Wall Street във вторник страртира с 2,87% ръст в цената до 45,14 долара.
Чанос определи базираната в Калифорния SolarCity за “високорискова“ финансова компания. Главният изпълнителен директор Линдън Райв отговори на нападките, като заяви, че средният кредитен рейтинг на клиентите на SolarCity е 750, което е доста над 640 – равнището, смятано за по-рисковано.


Варна отбелязва Европейската нощ на музеите и галериите с безплатен достъп
Варна отбелязва 125 години организирано туристическо движение в града
Областният управител Марио Смърков се срещна с мюфтията на Варна
Руски удари в Украйна: Поне един човек е загинал, ранените са над 30
Коцев внася предложението DARA да бъде удостоена със званието „Почетен гражданин на Варна“
Куба потъва в мрак, Америка спря всякакви енергийни доставки
Справедлива цена, определена от държавата - по-скоро проблем, отколкото решение
С. Караколев: Работим по структурирането на първия кооператив в България
Бюджет 2026 ще премахне автоматичното увеличаване на заплати
Новините в развитие
Brabus направи впечатляващ Grand Tourer
Кралят на американските пътища официално стъпва в Европа
Сбогом на смяната на спирачките: този диск издържа 300 000 км
Ferrari се сбогува с чистия V8 с уникална суперкола
Mercedes-Benz е готов да произвежда военна техника
Хазартна компания се опитва да регистрира марката "Бангаранга" преди Дара
Редки занаяти могат да бъдат видени в комплекса "Етър"
Турист поплува във фонтана Треви и ядоса Италия ВИДЕО
Въздушната линейка транспортира родилка на 14 години от Велико Търново
Великолепното "Лебедово езеро" напълни Зала 1 на НДК