Американският технологичен концерн eBay Inc прогнозира приходи и печалба за текущото тримесечие, които могат да разочароват анализаторите, показвайки, че инерцията, която онлайн платформата за търговия набра по-рано тази година, може да не се запази и по време на коледния сезон на фона на доминацията на лидера в електронната търговия Amazon.com, пише Bloomberg.
Компанията прогнозира, че приходите за текущото тримесечие ще достигнат между 2,36 млрд. долара и 2,41 млрд. долара. Средната оценка на анализаторите е за 2,4 млрд. долара, сочат данни, събрани от Bloomberg. Коригираната печалба ще бъде между 52 и 54 цента на акция, докато анализаторите очакват 54 цента на акция.
Ebay очаква, че приходите ѝ от StubHub, магазинът за билети за концерти и други събития, са се увеличили с 32% до 263 млн. долара.
Голямата картина
Целта на eBay е да увеличи растежа на продажбите си в своята платформа, за да се конкурира по-успешно с Amazon и с физическите магазини, които също предлагат онлайн продажби.
Коледният сезон за пазаруване ще бъде тест за инвестицията на главния изпълнителен директор Девин Уениг в кампания по ребрандиране и в по-доброто структуриране на данните с цел по-добро управление на складовите наличности. Той се опитва да превърне eBay в място за намиране на трудно откриваеми стоки. По този начин се опитва да отличи платформата от Amazon, която е известна със своите бързи поръчки.
"Има постоянна загриженост за растежа и привличането на потребители“, коментира Кери Райс, анализатор в Needham & Co.
Третото тримесечие
За третото тримесечие eBay отчете 5,6% ръст на приходите до 2,22 млрд. долара. Анализаторите очакваха сумата да достигне 2,19 млрд. долара.
Компанията отчете 165 млн. активни акаунта, което е с 3,8% повече спрямо година по-рано.
Нетната печалба е достигнала 413 млн. долара, или 36 цента на акция. Тя се оказа по-ниска от миналогодишните 539 млн. долара, или 45 цента на акция. Като се изключат някои елементи, eBay е спечелила по 45 цента на акция, или с 2% повече спрямо година по-рано. Така тя надмина и средната прогноза на анализаторите за 44 цента на акция.
Повече новини от света на технологиите можете да научите от видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Кметът на Варна: Автомобилният трафик по Алея Първа няма да бъде възстановен
Проф. Стоянович призова хората да спрат да оплюват Дара
„Възраждане” поиска оставката на Ивайло Мирчев като депутат
Варна е домакин на събитието „Professional Sandbox“ за млади хора и кариерно развитие
Петър Витанов сравнява България с 1990 г., международните данни я поставят в топ 2 в ЕС по растеж
Защо европейският пазар губи натрупаната си инерция от началото на 2026 г.
Рядък щам на ебола без одобрена ваксина отне десетки животи в Конго
Киър Стармър има един последен ход: страхът от това какво ще последва
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Костадинов с подкрепа към разносвача на храна от спора с Мирчев, "Възраждане" ще осигури адвокат
Дрон се е разбил в сграда в турския град Самсун на Черно море
МВР предупреди: Зачестяват случаите на телефонни измами
Студен въздух понижава температурите утре, на места ще вали
Ирак има ново правителство начело с бизнесмена Али аз Зайди