Компанията Square, стояща зад едноименната система за мобилни разплащания, отчете по-голям от очакваното скок на приходите за тримесечието, благодарение на по-големия брой трансакции, които е обработила, предава Ройтерс.
Фирмата, която е съоснована и управлявана от главния изпълнителен директор на Twitter Джак Дорси, също така повиши своята прогноза за приходите си за цялата година, което изпрати цената на акциите ѝ с 6,8% нагоре по време на следборсовата търговия във вторник.
Square заяви, че общата стойност на плащанията, които е обработила през третото тримесечие, е скочила с 39% до 13,2 млрд. долара, докато тя е продължила да привлича по-големи търговци към своята платформа.
Анализаторите очакваха обемът на плащанията да достигне 12,47 млрд. долара, сочи компанията за пазарни проучвания FactSet StreetAccount.
По-големите търговци са допринесли за 43% от общите разплащания на Square през последното тримесечие, което е малко над 42% за предните три месеца.
Square, която стана публична през ноември миналата година, осигурява процеса по мобилно разплащане между компании и потребители чрез използването на четец за кредитни карти, който превръща всеки мобилен телефон в разплащателен терминал.
Главният финансов директор Сара Фриар заяви по време на срещата с инвеститорите, че ръстът на приходите е подпомогнат от инерцията, която е набрала Square Capital – програмата за кредитиране на компанията, както и по-новите продукти като Instant Deposits.
Square Capital е обработила 208 млн. долара в кредити през тримесечието, или със 70% повече спрямо същото тримесечие година по-рано, въпреки затягането на регулаторните мерки.
Общите нетни приходи са нараснали до 439 млн. долара от 332,2 млн. долара година по-рано.
Компанията заяви, че е получила 7 млн. долара приходи от трансакции от Starbucks през тримесечието, след като кафе веригата започна да използва нейната мрежа.
Нетната загуба се е свила до 32,3 млн. долара, или 9 цента на акция, от 53,9 млн. долара, или 35 цента на акция.
Средната прогноза на анализаторите беше за загуба от 11 цента според Thomson Reuters I/B/E/S.
Компанията повиши своята прогноза за годишните си приходи в диапазона 1,695 млрд. до 1,70 млрд. долара, след като преди тя беше в диапазона 1,63-1,67 млрд. долара.
Анализаторите прогнозират средно 1,68 млрд. долара според Thomson Reuters I/B/E/S.


След триумфа на DARA: Bild показа „скритите съкровища“ на България
Все повече хора си правят пластични операции, за да приличат на генерирани от ИИ
Защо децата са все по-жестоки?
Пентагонът намалява бригадите си в Европа от четири на три
България остава с най-висока годишна инфлация в еврозоната за април – 6 на сто
Български учени разработват екосъобразен метод за рециклиране на соларни панели
Цените на акциите в света се движат в синхрон с ръста на БВП, а той е под натиск
Русия ще усеща с години недостига на работници, породен от войната
Енергийният шок от Иран захранва бума на ВЕИ и електрификацията
Атаката срещу ОАЕ показва уязвимостта на ядрените централи по време на война
Audi на съд заради масов дефект във водните помпи
Революционна система на Saab променя контрола на турбото
Над 20 луксозни коли изчезнаха за минути от охраняван паркинг в Париж
Парното през лятото спасява двигателя от основен ремонт
Kia Niro остава само пълен хибрид в Европа
Божанов атакува ПБ: Те връщат нещата 20 години назад
Реалистична ли прогнозата на Мъск за бъдещето на безпилотните коли?
ВАР, греда, драма: ЦСКА би Локо Пловдив и спечели Купата след дузпи
Защо Южна Корея пенсионира стотици изтребители F-5 години по-рано от планираното
Руски изтребители са прехванали британски самолет над Черно море