В най-бедните страни по света жените, свързани с интернет, са по-малко с почти една трета от мъжете. Тази разлика ще нараства, ограничавайки възможностите за промяна на начина на живот, информира Ройтерс, като се позовава на организация, бореща се с бедността.
Проучване на организацията ONE, съфинансирана от ирландския рок изпълнител Боно, установи, че 18% от мъжете в 48-те най-слабо развити страни са онлайн спрямо 12,5% от жените. Разликата е 22,3 милиона души или около 30 процента, се посочва в анализа, публикуван в БТА.
В проучването, обявено на най-голямото европейско технологично събитие - Web Summit в Лисабон, се прогнозира, че до 2020 година тази разлика между мъжете и жените при ползването на интернет ще нарасне до 32 процента, или до 53,5 милиона души, като се отчита растежът на населението и сегашните интернет тенденции.
Според документа световната цел, определена от ООН, за универсално достъпен интернет в най-слабо развитите страни до 2020 година, трудно ще бъде постигната.
Организации за борба с бедността и ръководители на технологични компании като главния изпълнителен директор на Facebook Марк Зукърбърг активно подпомагат разпространението на интернет, за да се помогне на хората да излязат от бедността, предоставяйки им образователни и бизнес възможности, както и здравни и банкови услуги.
Проучванията непрекъснато сочат, че жените влагат 90 процента от приходите си обратно в семейството спрямо 35 процента при мъжете.
Макар мрежата да се приема като даденост в много страни по света, данните сочат, че 53 на сто от световното население, или 3,9 млрд. души, не са свързани с интернет, според Международния съюз по телекомуникации към ООН.
75% от хората в Африка не използват интернет спрямо 21% в Европа, като повече мъже, отколкото жени са интернет потребители по света.
(БТА)


Община Варна е домакин на национална конференция за промяна на обучението в предучилищна възраст
ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Министър Абровски обеща: Ще се изсветли цялата верига на доставки ВИДЕО
БАБХ спря от продажба над 500 кг храна от магазин в Хасково
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
преди 9 години Ако ООН си мисли, че сме заинтересувани за общото благо на човечеството жестоко се лъжат... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ми поне си вършат работата за която Господ ги е създал...даже си и преизпълняват нормата ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар