Apple обяви, че директно или индиректно е отговорна за 2,4 млн. работни места в Съединените щати, което е с 20% повече спрямо 2-та млн., които технологичната компания отчете през 2017 г., предава Ройтерс.
Производителят на iPhone твърди, че директната му работна сила се е увеличила от 80 хил. до 90 хил. души в рамките на две години и половина, когато последно показа данни по този параметър. Но по-голямата част от този растеж е дошла от компании като Broadcom, които произвеждат части за продуктите на Apple в САЩ, както и от трети страни, разработващи софтуер за устройствата на компанията,
Свързаните с приложенията работни места са достигнали 1,9 млн., или с 325 хил. повече спрямо предишната оценка, обяви базираната в Купертино, Калифорния, компания на своя уебсайт.
Apple не разкрива как е направила тези оценки или как е финансирала всичко това. Определянето на броя индиректно създадени работни места може да варира значително, в зависимост от това как се прави анализът.
Apple се сблъска с критики, включително от страна на американския президент Доналд Тръмп, за това, че работи с редица заводи, които сглобяват повечето ѝ продукти в Китай. Сега компанията твърди, че е похарчила 60 млрд. долара за продукти и услуги от базирани в САЩ доставчици през 2018 г. и планира да увеличи сумата до 350 млрд. до 2023 г.
През декември Apple обяви, че ще похарчи 1 млрд. долара за изграждането на нов кампус в Остин Тексас, в който ще работят до 15 хил, служители. Освен това добавя директни работни места в Сиатъл, Сан Диего и Кълвър Сити, Калифорния.


Виц на деня - 6 юли
Неймар обяви края
Времето във Варна на 6 юли 2026
Жена загина при пожар в разградско село
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
JPMorgan срещу Goldman Sachs в спора за капиталовите правила
Революцията с децентрализация на Бърнам е изпълнена с опасности
Тъмната търговия с акции нанася много щети в Европа
Акциите в Азия падат заради чиповете, доларът леко се покачва
EasyJet се съгласи с последната оферта на Castlelake, надхвърляща 5 млрд. паунда
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Нов лидер по продажби в САЩ шокира Ford и Toyota
Близо половината шофьори не харесват мултимедийните системи
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
Пламна автобус на АМ „Тракия“, пътниците останаха блокирани на пътя
Тръмп "освободи" и наказан американски футболист
Мият транспортни подлези в София, променят движението от 7 до 28 юли
Пожарът до Солун е овладян, но отровният облак не се е разсеял
3342 са вече жертвите на земетресенията във Венецуела