Американската компания Tesla, по-известна като производител на електромобили, отново предлага соларни панели под наем на собственици на жилища, пише Wall Street Journal.
Това ще е възможно в шест щата: Аризона, Калифорния, Кънектикът, Масачузетс, Ню Джърси и Ню Мексико. Началната цена е 50 долара месечно за всеки от щатите, освен Калифорния, където тя е 65 долара на месец. Tesla твърди, че потребителите могат да прекратят договора по всяко време.
Най-малките системи могат да генерират между 15 и 19 киловатчаса енергия средно на ден в Калифорния и между 10 и 14 киловатчаса в Ню Джърси, твърди Tesla. Соларните панели могат и да се купят от компанията във всичките 50 щата.
"Залогът, който те правят, е, че цените на електроенергията ще продължат да растат и потребителите няма да искат да се откажат“, коментира анализаторът от Roth Capital Partners Филип Шен.
След като придоби SolarCity през 2016 г., Tesla започна да продава и да отдава под наем соларни панели, като наемите бяха с продължителност 10 до 20 години. По-късно Tesla започна да рекламира продажбите вместо наемането. Но продажбите се свиха с 38 на сто през 2017 г. спрямо предходната, твърдят от компанията.
След като някога беше основната компания за соларни панели в САЩ, през първото тримесечие на тази година Tesla се озова на трета позиция с дял от 6,3% според Wood Mackenzie - компания, която следи проектите за възобновяема енергия. Sunrun се класира първа с 11%, следвана от Vivint Solar със 7,6%.
При представянето на финансовите си резултати през юли Tesla каза на анализаторите, че гледа оптимистично на бъдещето на соларната енергия, посочвайки, че този бизнес се очаква да расте.


113 пожара са потушени в България за изминалото денонощие
Един загина, а 42-ма пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
На тази дата: преди 55 г. България губи Гунди и Котков
Хороскоп за 1 юли 2026
Нов опит за старт на делото срещу кмета на Варна
Ангелските инвеститори дават не само капитал, а и посока за растеж на стартъпите
АИКБ: Бюджетът има плюсове, но липсват реформи, а дефицитът е прекомерен
Тайванската опозиция разпали дебат за дроновете с план за 7,5 млрд. долара
Китайската икономика набира скорост, но рискът от забавяне остава
Казусът с Anthropic показва най-лошия възможен начин за регулиране на AI
Отдавна забранено гориво ще спасява Русия в кризата
Високите капаци на съвременните SUV са кошмарът на пешеходците
Jeep с нова стратегия в Европа - китайски флагман вместо американски
Waze дразни шофьорите с нестандартна функция
Какво ви казва цветът на маслото за състоянието на автоматика
Проф. Шиварова продължава с гладната си стачка, обвиниха я в "грубо нарушаване на правилата"
Проф. Христова: Когато пътувате в тропически страни, използвайте репеленти
Световно признание за България и Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ
В София имоти с цени под 2000 евро за квадрат има само в някои квартали
След отпадането на Бундестима: Ако те елиминира Парагвай, вече не си отбор от световна класа