Министерство на правосъдието на САЩ и регулаторните органи в Европейския съюз са одобрили партньорство между Microsoft и Yahoo в областта на интернет търсенето. Двете компании се споразумяха да обединят своите операции относно уеб търсенето, за да разклатят по този начин лидерството на Google в онлайн рекламата.
В съвместно изявление днес двете компании обявиха, че очакват прехвърлянето на дейностите на Yahoo, свързани с търсене в интернет да приключи до края на 2010 г. Тяхното партньорство предвижда Microsoft да поеме заявките за търсене в интернет, докато порталът ще отговаря за продажбите на реклама, пише MarketWatch.
Всички клиенти и партньори на Yahoo се очаква да бъдат прехвърлени до началото на 2012 г. Сътрудничеството между двата гиганта наскоро получи одобрението на съответните регулаторни органи в Канада и Австралия. Yahoo и Microsoft все още очакват становището на регулаторите в Южна Корея, Тайван и Япония.
Идеята за партньорство между двете технологични компании дойде след неуспешния опит на Microsoft да придобие Yahoo, за да може да се конкурира по-успешно с Google. Главният изпълнителен директор на Yahoo Керъл Барц смята, че алиансът със софтуерната компания ще позволи на портала да се фокусира още повече върху своя новаторски опит в интернет търсенето.
Съгласно условията на сделката, Yahoo ще получи част от приходите от продажба на реклама на собствените си сайтове, докато Microsoft ще задържи останалото, както и приходите от реклама на своите уебсайтове. Microsoft ще създаде система, която ще позволи на рекламодателите да купуват реклама в сайтовете на двете компании.
Битката на двете компании срещу Google обаче няма да бъде лека. Последните данни на изследователската компания ComScore показаха, че търсачката на Google е обработила две трети от всички заявки за търсене в интернет в САЩ през декември.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?
Големият проблем на 2025 година е увеличеният капитал на Българската банка за развитие