България вече е поискала официално от Европейската комисия разрешение да бъдат преразпределени около 305 млн. евро в рамките на Програмата за развитие на селските райони (ПРСР), стана ясно днес на пресконференция на земеделския министър Мирослав Найденов.
В Брюксел е изпратено седмото изменение на програмата. Целта е да се прехвърлят средства от мерките, към които няма интерес, към по-атрактивните, където ресурсът е изчерпан.
Найденов припомни, че се очаква средствата да бъдат прехвърлени към мерките: 112 „Създаване на стопанства на млади фермери”, 121 „Модернизиране на земеделските стопанства” и 321 „Основни услуги за населението и икономиката в селските райони”.
Със седмото изменение на ПРСР се предлага най-голям дял от субсидиите да бъдат насочени към мярката за модернизиране на стопанствата – 141,7 млн. евро. 122,7 млн. евро могат да се пренасочат към проекти за изграждане на инфраструктурата в селските райони, а 40 млн. евро – към проекти на млади фермери, уточниха от земеделското министерство.


Парламентът разреши самолетите на САЩ да се разположат на летище „Безмер“
Пеевски: Ще обжалваме решението на МС за отнемане на централата на ДПС
Стоянов успокоява: На „Безмер“ няма да се разполагат никакви нападателни оръжия
Burrata Fashion Show превърна пристанището на Варна в най-горещия подиум на лятото
Нова дирекция „Екология“ ще следи за чистотата в централната градска част на Варна
Тръмп: Нямаме проблеми с хутите, Иран иска отчаяно да преговаря
Арън Милър: Израел се нуждае от нов лидер, част 2
Арън Милър: Израел се нуждае от нов лидер, част 1
Kimi K3 показа, че Китай може да наваксва бързо в AI надпреварата
Ген.Ходжис оспорва американската стратегия в Иран, част 2
Nissan Leaf получи „гореща“ версия Nismo
Промяна за историята – Германия се предаде на електромобилите
Това е новото Peugeot 208
Mercedes и AMG искат да нарушат едно от великите правила на двигателите
Автомобили от Южна Корея или САЩ: кой пазар е по-изгоден за внос в България
Интересът към имуществените застраховки расте
Зад медалите: Как се подготвя националният ни отбор по биология?
Кремен Георгиев: Увеличението на таксите за дялово разпределение е обосновано