Нови 67 пожарни автомобила за борба с горските пожари и 32 контейнеровоза ще ползват пожарните служби от днес. Техниката е купена с европейско финансиране по оперативната програма "Околна среда". Стойността на проекта е над 97 млн. лева, съобщават от пресцентъра на МВР.
Предвижда се доставката на общо 274 специализирани автомобила от различен клас.
Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров е връчил днес ключовете на новата техника на пожарникари от София, Пловдив, Плевен, Варна, Бургас и Видин.
Новите пожарни автомобили са пригодени за работа в пресечени местности и са снабдени със съвременни системи за самоохлаждане. С камионите ще се обезпечава пожарната безопасност в националните паркове, природните паркове, резерватите и поддържаните резервати, както и на всички територии, включени в НАТУРА 2000.
Светлозар Лазаров обяви още, че "Транспортна полиция” ще се влее в структурата на жандармерията. Той увери, че няма да има съкращения на щата. Целта на преструктурирането е повишаване на качеството и ефективността в работата.
Лазаров посочи, че служителите, които осъществяват съответните патрули в подвижния железопътен състав, ще бъдат част от жандармерията. „Вървим в посока повишаване на ефективността и минимизиране на тези рискове”, подчерта той.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Пелоси: Онези, които са знаели за влошеното здраве на Байдън, е трябвало да действат
Брад Пит призна: отново пие алкохол след години на трезвеност
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите