Инспектори на Националната агенция за приходите (НАП) запорираха цялото имущество и оборудване, включително и стоките в оборот на две заведения собственост на една фирма, намиращи се на Терминал 1 на летище София, съобщиха от НАП.
Освен това данъчните са иззели и оборотите на двете заведения, които до ранния следобед възлизат на 500 лв., но се очаква до края на деня сумата да достигне общо 1000 лв.
Причината е, че независимо от многократните покани за доброволно плащане съдържателите на заведенията не са платили задълженията си към бюджета. Със събраната сума от оборота частично ще се погаси дълга на фирмата към хазната, уточняват от НАП.
Служители на НАП ще останат в обектите и в близките дни, за да отнемат в полза на бюджета всички бъдещи постъпления на двете кафенета.
Освен двете заведения, обект на данъчна проверка днес е и паркингът на Терминал 1 на летище София. Инспекторите на НАП са констатирали, че не се издават касови бележки за сумите, които се събират за престой.
Данъчните са установили също, че само половината от парите, които са се намирали в касата на паркинга в момента на проверката, са били отчетени чрез фискалния апарат.
Заради данъчните нарушения на фирмата, управляваща паркинга, ще бъдат съставени актове, след което ще се прецени дали да бъде назначена ревизия или паркингът да бъде поставен под открито наблюдение на служителите на НАП.


Възстановяват пункта за почивка на животни край Аксаково
До морето само за 50 минути: „България Еър“ възобновява сезонните полети между София и Бургас
Трагедия край Варна: Дете с мотор загина при челен сблъсък
Отличават носителите на Награда „Варна” на 21 май
Спартак продължава борбата за оцеляване в Първа лига
Мъск заяви, че ще започне процедурата по IPO-то на SpaceX „съвсем скоро“
Какви реформи са нужни на българската икономика? Попитахме експертите
Г. Попов: „Справедливи цени“ не е икономическо, а философско понятие
Инвеститорите продават облигации от Великобритания до САЩ. Защо?
Изкуственият интелект демократизира престъпленията в дигитална среда
Toyota RAV4 получи изненадваща нова технология
Pagani показа нова Zonda седем години след спирането на модела
Brabus направи впечатляващ Grand Tourer
Кралят на американските пътища официално стъпва в Европа
Сбогом на смяната на спирачките: този диск издържа 300 000 км
ДБ захапа финансовия министър, чували само оправдания и вайкане
Облачно време утре, на места ще вали
Задържан е турчин, превел 15 мигранти, край Синеморец
WWF Bulgaria след атаката на мечките: Витоша не е градски парк
Трамвай и камион се удариха в района на Сточна гара ВИДЕО
преди 15 години Крайно време е да се почне с глобите та най-после да се научим на дисциплина. Глобите трябва да са такива че на никой да не му хрумва да нарушава. Кучето скача според тоягата. Само с работещи контролни органи може да се направят така че законите да се спазват. Глоби и конфискации иначе няма да се оправим отговор Сигнализирай за неуместен коментар