През 2010 г. България е навлязла в решителна фаза на много на брой големи международни проекти и очакванията за 2011 г. са свързани с реализирането им. Това заяви пред БНТ министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков.
Като пример той даде обновяването на енергийната инфраструктура, с което се цели да има сигурност и качество на доставките на електричество.
Сред останалите приоритети на министър Трайков ще бъдат преструктурирането на държавния сектор и повишаването на либерализацията на електроенергийния пазар .
Трайчо Трайков изрази оптимизъм по отношение на икономическото развитие на страната, който се основава на данни от анализи, както на правителството, така и на независими аналитици, които прогнозират ръст между 2% и 3,6%. Министър Трайков уточни, че правителството прави всичко необходимо това да се случи и се надява и международните фактори да са благоприятни за постигането на този ръст.
Разбира се, съществува и песимистичен вариант, при който е възможно да има по-малък ръст и по-малко приходи от данъци и всички трябва да спестяват, каза още той. "Време е да започнем да инвестираме и да потребяваме повече", подчерта министър Трайков.
Министър Трайков обясни, че инвестициите през 2010 г. са били в продуктивни сектори и прогнозира, че такива ще бъдат те и през новата година.


Варна става столица на акустичния рок
40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Флора „Варна“ 2026 превръща центъра на града в цветна градина
Кардиолог от Варна влиза в парламента на мястото на новия областен управител
Китай доминира в офшорните вятърни турбини
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Тръмп към Си: Имаме фантастични отношения
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
Мел Гибсън пак с младо гадже - 44-годишна моделка
Заради високи цени: Глобиха гръцка компания с 1,7 млн. евро
Спецакция срещу имотните измами: Задържани са знакови лица, сред тях - Джеймса
преди 15 години ""Време е да започнем да инвестираме и да потребяваме повече", подчерта министър Трайков."Време е да спрете ограбването на населението - да подчертая пък аз. отговор Сигнализирай за неуместен коментар