За пореден ден се проведоха протести срещу монополите и политическата система в цялата страна, макар и не с мащабите от първите дни на демонстрациите.
В София протестираха около 50-на души, които се движиха от "Орлов мост" до президентството и обратно. Както вчера, така и днес протестиращите са охранявани от полиция и им беше забранено да блокират "Орлов мост".
Координаторът Янаки Ганчев коментира, че утре с координаторите от другите градове ще внесат исканията си при президента, а вечерта отново ще има протестно шествие от Орлов мост в посока Президентството.
Междуременно двама от протестиращите бяха задържани заради опит да блокират бул. „Евлоги и Христо Георгиеви”.
Най-многобройни остават протестиращите във Варна. От един от инициативните комитети беше прочетена декларация с искания на национално ниво за развитие на страната. Част от исканията са електроразпределителните предприятия да се върнат към Националната електрическа компания (НЕК), да не се разпуска Народното събрание, за да може да приеме нов изборен закон, да се свика Велико народно събрание и да се приеме нова Конституция, да се приеме отзоваването на народните представители при необходимост, както и да се потърси отговорност от виновните за ситуацията в страната през прехода.
Около 40 души в Пловдив преминаха на шествие по централната улица на града, като призоваваха гражданите да се присъединят към тях. Имаше и скандирания срещу премиера в оставка Бойко Борисов. След шествието те престояха около половин час на площада пред Централна поща, където пяха патриотични песни. Един от протестиращите призова всички пловдивчани, които ще се включват в протеста на 3 март, да носят със себе си карамфили в чест на Националния празник.
Около 40 души се събраха и в Кюстендил, за да протестират срещу монополите и високите цени на електроенергията. Протестиращите отново обявиха своите искания като акцентираха върху това, че ДДС не трябва да се начислява върху дължимите суми за ток.
Бургазлии се събраха на мирен протест в центъра на града на площад „Тройката”. Те заявиха, че исканията им, изпратени в София, се обединяват около промяна на Конституцията на България.
Още новини от България четете в Dnes.bg


Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Ейса Гонсалес се обясни в любов на Григор Димитров
Манолова: Заради надценките цените са безобразно високи, потребителите са смачкани
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро