„Спешните мерки са нещо положително, но будят и известни съмнения в бизнеса. С първите мерки за гражданите, като че ли търсим популистки, а не пазарни решения за ограничаването на цените за сметка на ресурсите на цялата страна и прехвърляне на цялата тежест върху данъкоплатците“, заяви в интервю за БНР председателят на Българската стопанска камара Божидар Данев.
По думите му подобни популистки решения решават нещата само временно. Според него е по-добре проблемът с цените да се решава с компесаторни механизми, със социални помощи и др.
Данов твърди още, че увеличението на минималната работна заплата ще доведе до много тревожни резултати в различни региони на страната. По думите му дори 100 лева за малкия бизнес са неимоверно натоварване за някои региони на страната, където има огромна безработица и това може да доведе до нейното увеличаване.
„За мен голямата част от мерките са спасителни мерки, но в много нездрава политико-икономическа среда. Това няма да успокои улицата“, каза още Данев и уточни, че БСК ще излезе с документ, в който ще посочи мерките, които камарата намира за правилни.
„Категорично подкрепяме кабинета, трябва да има кабинет, но смятаме, че той трябва да е експертен, защото сега е политически и основното нещо - няма контрол на законите в страната. Има добри закони, но не се спазват“, заключи председателят на БСК.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
преди 13 години разбира се че са популистки, други няма как и да бъдат. БСП каза 450 лв мин. заплата след 4 години и 250000работни места. Няма как да стане това. Преди кризата имахме имотен балон, който помпеше всичко нагоре. Това няма да се повтори в близките мисля 20г. Кое налагаше вдигането на детските??? Нищо не налагаше това, Защо се вдигнаха??? Популистки ход. Същата е историята със свалянето цената на тока- до 5 %, намаление ориентировъчно с 1 стотинка. За предния месец имам 300КВ, значи 3лв, Не мисля че някой ще ги усетиКато цяло кабинета до момента прави само популистки ходове. Но това скоро ще свърши, а после??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Категорично подкрепяме кабинета, трябва да има кабинет, но смятаме, че той трябва да е експертен, защото сега е политически.......---------------------------------Подкрепяме кабинета, но не подкрепяме хората в него!То така звучи?Е, какво подкрепяш тогава, Данев? отговор Сигнализирай за неуместен коментар