През юни 2013 г. общият износ възлиза на 3,4 млрд. лв. и намалява с 0,7% спрямо същия месец на предходната година, отчете Националният статистически институт.
През периода януари - юни 2013 г. от България са изнесени стоки общо на стойност 20,8 млрд. лв. и спрямо съответния период на предходната година износът се увеличава със 7,8%
Графика: НСИ
През юни 2013 г. общият внос намалява с 2,9% спрямо същия месец на предходната година и възлиза на 4,2 млрд. лева.
През периода януари - юни 2013 г. в страната са внесени стоки общо на стойност 24,4 млрд. лв. (по цени CIF), или с 1% по-малко спрямо същия период на предходната година.
Износът през юни се понижава с 0,7% на годишна база
Търговското салдо FOB/FOB за полугодието се подобрява с 1,771 млрд. лв. до минус 2,575 млрд. лв., отчете НСИ
11:47 | 09.08.13 г. 4
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
-
Американската автомобилна индустрия е изправена пред перфектната буря
-
Руснаците се връщат към кеша, а търсенето на чужда валута расте
-
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
-
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
-
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
-
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
-
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната*
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
-
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
-
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
-
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Специални проекти виж още
Най-четени новини
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
В Крим бензинът свърши и с купони, ресторантите работят ограничено, въведен е режим на тока
-
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"
-
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
-
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
-
Туристите от Румъния, Великобритания и Израел ще компенсират спадовете това лято
-
България е сред най-засегнатите страни в ЕС от американските мита
-
Собствениците на жилища за отдаване под наем във Великобритания напускат пазара
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Пригответе се за наводнение от петрол, когато Ормузкият проток отвори отново
-
ФНИБ е сключила предварителен договор за продажбата на Камбаните Грийн Офиси
-
Руснаците вече не вярват в мощта на своите оръжия, ракета удари Киевско-Печорската лавра*
-
Dundee Precious Metals откри голямо находище на злато и мед край мината „Челопеч“
-
Правителството вади „Мини Марица-изток“ и „ТЕЦ Марица изток 2“ от БЕХ
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
Въздушната война на Украйна с Русия е часът на истината за шведските изтребители Gripen
Коментари
Финанси виж още
-
Руснаците се връщат към кеша, а търсенето на чужда валута расте
1 -
Криптовалутите разделят мъжете и жените, левите и десните – но защо?
4 -
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
4 -
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
9


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 12 години Ми, аз съм стигнал до първи курс засега, нямам отличията на хората, които коментират тук и затова ще се изкажа малко по-консервативно от вас. Ако наистина сте такива икономисти, каквито се изкарвате, най-вероятно все сте прочели някъде, че търговският баланс се определя от фактори, които са заложени по-назад във времето. Затова би следвало и износът/вносът да се анализират като се взимат под предвид по-дългосрочни тенденции, а не това какво се случва на месечна база. Неслучайно и в статията са поместени и данни за това какво се е случило през първите полугодия на последните две години. Нямаше да е зле да прочете цялата статия преди да вадите заключения едва след като сте прочели първото изречение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Стигнал съм, до магистър дори.Тои чувал ли си за "експортно ориентирана икономика"? Защо тогава да няма и "имопортно ориентирана икономика"? Нали светът е краен, т.е. има определен обем, не може всички да са експортно ориентирани, защото някой трябва и да внася този експорт. Аналогичен вариант е този на Дянков и Бойко, провинцията изнася за столицата и столицата потребява.Както и да е, разбирате че се шегувам, но се радвам че най-после се вижда края на безцелната политика на Дянков за стискане на всяка цена. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Звучиш доста глупаво.Тука не е пенсионерския клуб, може би има малко по-добри икономисти от теб за да си позволяваш толкова ограничени едностранчиви изказвания. Вноса сам по себе си означавал силно вътрешно потребление... :)))Стигнал ли си по-далеч от 1-ви курс на висшето? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Износът спада и в това няма нищо лошо. Важното е да поддържаме добро ниво на вноса, за да има потребление у нас, за да може народа най-после да отпусне колана и да се почувства и той като в белите страни. Нека да има внос, за да има повече стоки на пазара у нас и съответно да имаме икономика на потреблението, а не както досега икономика на пестенето и мизерията на Дянков. отговор Сигнализирай за неуместен коментар