През юни 2013 г. общият износ възлиза на 3,4 млрд. лв. и намалява с 0,7% спрямо същия месец на предходната година, отчете Националният статистически институт.
През периода януари - юни 2013 г. от България са изнесени стоки общо на стойност 20,8 млрд. лв. и спрямо съответния период на предходната година износът се увеличава със 7,8%
Графика: НСИ
През юни 2013 г. общият внос намалява с 2,9% спрямо същия месец на предходната година и възлиза на 4,2 млрд. лева.
През периода януари - юни 2013 г. в страната са внесени стоки общо на стойност 24,4 млрд. лв. (по цени CIF), или с 1% по-малко спрямо същия период на предходната година.
Износът през юни се понижава с 0,7% на годишна база
Търговското салдо FOB/FOB за полугодието се подобрява с 1,771 млрд. лв. до минус 2,575 млрд. лв., отчете НСИ
11:47 | 09.08.13 г. 4
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
-
Управляващите искат проверка на разходите за пенсии и социални плащания
-
Тръмп обяви война на зелената енергия, но тя вече не зависи от политиката и субсидиите
-
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
-
Инфлацията погубва романтиката: Поколението Z пести от срещи и връзки
-
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
-
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
-
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
-
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната*
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
-
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
-
Кадър на деня за 27 юни
-
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Специални проекти виж още
Най-четени новини
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
-
В Крим бензинът свърши и с купони, ресторантите работят ограничено, въведен е режим на тока
-
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
-
Финландия предупреждава Европа: Изгубихме Nokia, не трябва да губим и битката за AI
-
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
-
Туристите от Румъния, Великобритания и Израел ще компенсират спадовете това лято
-
"Градус" ще получи близо 10 млн. евро дивидент от дъщерното си дружество "Градус-98"
-
България е сред най-засегнатите страни в ЕС от американските мита
-
Собствениците на жилища за отдаване под наем във Великобритания напускат пазара
-
Експерт: При рязко вдигане на данъка за второ жилище българите ще измислят начин да не плащат
-
Пригответе се за наводнение от петрол, когато Ормузкият проток отвори отново
-
ФНИБ е сключила предварителен договор за продажбата на Камбаните Грийн Офиси
-
Руснаците вече не вярват в мощта на своите оръжия, ракета удари Киевско-Печорската лавра*
-
Dundee Precious Metals откри голямо находище на злато и мед край мината „Челопеч“
-
Правителството вади „Мини Марица-изток“ и „ТЕЦ Марица изток 2“ от БЕХ
-
Русия изпрати елитни оператори на дронове да спасяват логистиката за южния фронт
-
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
Коментари
Финанси виж още
-
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
3 -
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
-
Акция на седмицата: "Българска фондова борса" АД (БФБ)
-
Залогът за обезценяване на долара се разпада и една от причините е Кевин Уорш
9 -
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
1 -
Защо златото губи стойност, докато инфлацията се ускорява?
34


Варненката Ива Стоянова спечели Европейския фестивал на шпага в Италия
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
преди 12 години Ми, аз съм стигнал до първи курс засега, нямам отличията на хората, които коментират тук и затова ще се изкажа малко по-консервативно от вас. Ако наистина сте такива икономисти, каквито се изкарвате, най-вероятно все сте прочели някъде, че търговският баланс се определя от фактори, които са заложени по-назад във времето. Затова би следвало и износът/вносът да се анализират като се взимат под предвид по-дългосрочни тенденции, а не това какво се случва на месечна база. Неслучайно и в статията са поместени и данни за това какво се е случило през първите полугодия на последните две години. Нямаше да е зле да прочете цялата статия преди да вадите заключения едва след като сте прочели първото изречение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Стигнал съм, до магистър дори.Тои чувал ли си за "експортно ориентирана икономика"? Защо тогава да няма и "имопортно ориентирана икономика"? Нали светът е краен, т.е. има определен обем, не може всички да са експортно ориентирани, защото някой трябва и да внася този експорт. Аналогичен вариант е този на Дянков и Бойко, провинцията изнася за столицата и столицата потребява.Както и да е, разбирате че се шегувам, но се радвам че най-после се вижда края на безцелната политика на Дянков за стискане на всяка цена. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Звучиш доста глупаво.Тука не е пенсионерския клуб, може би има малко по-добри икономисти от теб за да си позволяваш толкова ограничени едностранчиви изказвания. Вноса сам по себе си означавал силно вътрешно потребление... :)))Стигнал ли си по-далеч от 1-ви курс на висшето? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Износът спада и в това няма нищо лошо. Важното е да поддържаме добро ниво на вноса, за да има потребление у нас, за да може народа най-после да отпусне колана и да се почувства и той като в белите страни. Нека да има внос, за да има повече стоки на пазара у нас и съответно да имаме икономика на потреблението, а не както досега икономика на пестенето и мизерията на Дянков. отговор Сигнализирай за неуместен коментар