През март вицепремиерът Меглена Кунева и министърът на правосъдието Христо Иванов ще представят стратегия с план за действие по антикорупцията, предава БТА.
Кунева посочи, че е абсолютно убедена в това, че подобна реформаторска политика изисква не само предлагането и настойчивото й въвеждане, но и много силна подкрепа от всички коалиционни партньори. Според нея подкрепата на ГЕРБ е ключова.
Темата за корупцията е част от механизма за наблюдение на страната ни по правосъдие и вътрешен ред. Този механизъм е пропуск до голяма степен за разпознаването на България като сериозен икономически партньор, посочи вицепремиерът.
По отношение на стратегията за антикорупция Кунева посочи, че методът й е класически. Тя не е нещо необичайно, което само и единствено в България ще проработи, а трябва да следваме добрите практики и да оценим нашите национални особености, каза още Кунева.
Тя допълни, че първата крачка на стратегията вече е на бюрото й и първоначалният проект съдържа елемента "отчетност".
"Моето желание е да имаме предоставяне на отговорност на един орган. Не ме притеснява създаването на нов орган, а това да не размием отговорността. Сега имаме пет или шест органа, които се занимават с антикорупцията, от това обаче не става по-добре", каза Кунева.
Според нея е необходимо хората, които са с политическо влияние, да бъдат особено сериозно проверявани.


Община Варна награди най-изявените доброволци за 2025 година
Тръгна петиция против отдаването на кортовете в "Чайка" на частни клубове
Хороскоп за 7 декември 2025
МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ "Чернобил" е повреден
Виц на деня - 7 декември
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Ген. Атанасов: Ако този вот на недоверие не мине, ще се усилят протестите
Мирослав Великов победи в "Игри на волята", грабна чек за 100 000 лв.
Вашингтон и Киев отчитат напредък след срещите в Маями
Осъдиха българския шофьор, карал в насрещното в Гърция
Най-големият син на Болсонаро ще се кандидатира за президент на Бразилия
преди 10 години Надявам се до края на март, да има страгедия за борба с натовската демокрация! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Палячовци. Бандата ще гони сама себе си? Имаше по социалистическо време една такава пиеса от Кольо Георгиев "Съдии на самите себе си". Знаем как се съдеха "сами" червените велможи. Само ако Тато каже, можеше и да го обесят. Иначе бяха висооооко над законите. Като днешните мутри. отговор Сигнализирай за неуместен коментар