Получените приходи от концесионна дейност за обекти от транспортната инфраструктура за 2013 г. са в размер на над 28,8 млн. лв., съобщиха от правителствената пресслужба. За предходната 2012 г. бяха отчетени приходи за над 25,7 млн. лв.
Правителството се е запознало днес с доклад на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията за контрола по изпълнението на концесионните договори за обекти от транспортната инфраструктура.
Към 31 декември 2013 г. обект на контрол са били 14 договора – за пристанищните терминали Леспорт, Балчик, Свищов, Оряхово, Сомовит, Росенец, Бургас изток-2, Бургас-запад, Видин-север, Видин-юг, Лом, Никопол и Русе-запад, и за гражданските летища в Бургас и Варна.
На концесионерите на пристанищните терминали за 2013 г. са признати инвестиции общо в размер на близо 15 млн. лв., а по договора за концесия на летищата в Бургас и Варна „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт” АД отчита инвестиции за близо 83 млн. лв.
Съгласно докладите и извършените проверки концесионерите изпълняват законовите изисквания за осъществяване на летищни и пристанищни услуги, посочват още от пресслужбата.
Приходите от такси по концесионни договори, сключени от Министерството на околната среда и водите (МОСВ), за 2013 г. са 2,7 млн. лв.


Два района във Варненско остават без вода
Основне футболист се завръща в групата на Черно море
Ивайло Гаврилов: Към края на месец април пристанището е в добро финансово състояние
Какво ще бъде времето в събота?
Демерджиев тръгва на обиколка по областните дирекции на МВР
Турция повиши прогнозата си за инфлацията заради войната с Иран
Тръмп звучи уверен за войната с Иран, но Китай остава предпазлив
Инфлацията в България се оказа по-малка от очакваното
Тръмп каза, че Китай би желал да подкрепи преговорите с Иран
Какво ще харесат банките в Закона за пазарната структура
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Маколи Кълкин имал "недовършена работа" с Катрин О'Хара
"Възраждане" искат премахване на ДДС върху цените от малката потребителска кошница
КФН подкрепя сезонна "Гражданска отговорност" за мотористите
В кадър: Какви са цените на Женския пазар в София?
Проф. Кирил Топалов представя новия си роман „Огънят“ на 21 май в София