БСП размисли и все пак разреши на своя представител в новата Комисия по енергийно и водно регулиране (КЕВР) да се закълне и така да стане пълноправен член в нея.
Миналата седмица социалистите бойкотираха гласуването на състава на енергийния регулатор. "Червените" обвиниха мнозинството в договорки за новите членове и дори пуснаха списък с имената на избраните преди гласуването им в пленарна зала.
Заради скандала БСП оттегли кандидата си Димитър Кочков и той не се закле като член на регулатора, въпреки че бе избран с гласовете на ГЕРБ.
В началото на днешното заседание обаче Кочков се закле. Той влиза в правомощия без дебати и с мълчаливото съгласие на социалистите.
Преди депутатите да започнат същинската си работата, лидерът на "Атака" Волен Сидеров поиска народните представители да почиват наравно с останалите хора. Депутатската ваканция и тази година ще е почти две седмици, докато официалните почивни дни в държавата са четири.
Подобно предложение има внесено и от независимия депутат Велизар Енчев. Шефката на Народното събрание обаче отказа влизането му в дневния ред с аргумента, че трябва да мине първо през правна комисия.


Кои са най-опасните коли на пътя? Вижте какво показва ново проучване
ФК Аксаково приема Черноломец за контрола в събота
Приключи жътвата на ечемика в Добричко
Показват „Реликвите на Калиакра“ във Варна
Новите правила за изкуствения интелект в ЕС влизат в сила от 2 август
Как климатичните промени водят до по-чести огромни пожари в Европа
Иън Пармитър: Президентът Тръмп търси победи
Щ. Ножаров: Пенсионна реформа ще спести на държавата почти 500 млн. евро
Фабричната активност в Китай се сви за първи път от 5 месеца
Джейн Харман: Украйна е огромна мишена за Русия
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Гечев, ПБ: Бюджетът не прави никого щастлив, но е компромис
Протестите в Киев продължават трета поредна седмица
Величков: КС не е крайна инстанция при спор между политици
Чудотворна Хавайска мироточива Иверска икона пристигна в България СНИМКИ