Вицепремиерът и лидер на "България на гражданите“ Меглена Кунева предлага за кандидат-кмет на София да бъде издигнат Соломон Паси.
"След номинацията му от нашата структура в район Витоша ще предложа Паси за кандидатура на Реформаторския блок за кмет на София – именно такъв профил за кандидат ще донесе мобилизация на доверието в РБ", съобщи Кунева пред "Радио К".
Паси бил номиниран за кандидат-кмет на София от структурата на "Движение България на гражданите" в район "Витоша".
Кунева подчерта, че намира за много подходяща и зряла кандидатура на Паси като човек, който е донесъл резултат за България и ще допринесе за резултат с подчертано европейски профил и за столицата. Много зряло и точно в профила, в който РБ търси, коментира Кунева по-късно в Туитър и Фейсбук, където потвърди, че номинацията от името на ДБГ тя ще предложи на РБ.
Кунева обясни, че коалицията е стабилна – и управляващата, и вътре в РБ.
Нашата кандидатура ще обедини гласовете вдясно. Като се гласува за ГЕРБ и РБ, се гласува в една посока, на места ще се подкрепяме в ОбС и при кандидатите, но ние сме конкуренти, подчерта Кунева, като добави, че уважава настоящият кмет на столицата и приноса й за реализацията на европейските проекти.
По думите й обаче собствена кандидатура на РБ е важна за консолидацията на максимално доверие и подкрепа за реформаторските политики от гражданите на столицата, на което РБ държи много.
Вестник "Преса" обаче твърди, че предложението изненадало не само коалиционните партньори на Кунева, но и част от съпартийците й. Пред изданието Паси е потвърдил, че с него са водени такива разговори.
„Г-жа Кунева говори с мен дали съм готов да подкрепя РБ в предизборната надпревара в София. Понеже съм гласувал за тях на парламентарните избори, отговорих, че съм готов. Тепърва ще се уточнява под каква форма ще е тази подкрепа. Тя може да се изразява по много начини – от подобна номинация до застъпничество за кандидати за общински съветници”, коментира Паси пред „Преса”.
Още политически новини четете в Dnes.bg


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо
860 кг тютюн и над 1500 кутии цигари откриха в изоставена кариера край Враца
Митничари откриха златно кюлче за 121 010 евро на Капитан Андреево
преди 11 години Тоя няма никакъв шанс!Всички го мразят, заради НАТО! отговор Сигнализирай за неуместен коментар