До няколко седмици Софийският апелативен съд ще реши коя да е датата на неплатежособност на КТБ.
Безпрецедентно днес процесът се гледаше в присъствието на медиите, макар практиката да показва, че по този тип дела се заседава при закрити врата. Искането за публичен процес беше направено от адвокатите на основния акционер на КТБ - "Бромак", предаде БТА.
Делото вече е на финала и пред втората инстанция, след като имаше жалби срещу решението на градския съд. Съдия Иво Дачев обяви преди време, че датата на несъстоятелност е 6 ноември 2014 година. На тази дата беше отнет лицензът на банката.
Прокуратурата, Фондът за гарантиране на влоговете и БНБ обаче настояват, че неплатежоспособността е настъпила на 30 септември същата година. Тогава доклад на одитори установи отрицателен капитал на КТБ.
Адвокатите, които представляват "Бромак" поискаха съдът да спре делото, защото са депозирали жалби пред ВКС. След това те се усъмниха дали решението на Иво Дачев е законно, защото според тях е било постановено, докато той е бил в отпуск по болест.
Тези, а и още няколко техни искания бяха отхвърлени. За това и адвокат Менко Менков допусна възможността правата на клиентите му да бъдат защитавани и в Европейския съд по правата на човека в Страсбург.
Юристът на БНБ Нина Стоянова обясни, че датата на фалит трябва да бъде 30 септември, тъй като тогава е отчетен отрицателен собствен капитал на КТБ в размер на над 3 млрд. лева.


Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Рекордни 440 кг райски газ иззеха при акция в Созопол
Анджелина Джоли не е ходила по срещи от раздялата с Брад Пит
Дошли заедно, отишли си заедно: Какво накара 19-годишни близнаци с големи мечти да се самоубият?
Робърт Плант и Saving Grace излизат на сцената на Античния театър
преди 11 години Датата на неплатежособност на КТБ е 20 юни 2014г. и всички финансови операции след тази дата са грубо нарушение на закона. Отделно трябва да се каже ясно, че заключенията на квесторите за "финансовата дупка" от 4.5 млрд са на базата на фалшив одит от страна на компанията "Делойт България" ЕООД, която НЕ Е ОДИТОРСКА КОМПАНИЯ и като така докладът й (секретен, вероятно поради тази причина) е НЕВАЛИДЕН. Отделно липсата на одиторска заверка от лицензиран одитор в съответствие с международните счетоводни стандарти на Годишния финансов отчет на КТБ (задължителен и публичен за публични компании) прави този отчет НЕВАЛИДЕН. Престъпление до престъплението, мила моя майно ле... И никой в затвора. Последният, който е за там е Цецо Мустака, защото всичките предприятия финансирани и контролирани от него, работеха като часовник. Сега попадат в *** и невежествени ръце на алчни типове, скарани със закона... ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Отново ни замазват очите с някакви безсмислени дела! Никой не се пита какво става със залавянето на главният виновник за фалита на Ктб -Цецо Василев Фараончето? отговор Сигнализирай за неуместен коментар