Националната компания „Стратегически инфраструктурни проекти“ е обявила обществена поръчка за проектиране и строителство на късия тунел при с. Железница, който е част от участъка от лот 3.1 от Благоевград до Крупник.
Прогнозната стойност на поръчката е в размер на 250 млн. лева без ДДС. Финансирането на проекта е осигурено от оперативната програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014-2020 г.
Оферти за участие в процедурата могат да се подават до 25 януари 2016 г. Постъпилите предложения ще бъдат отворени публично на 26 януари 2016 г.
Тунелът „Железница“ е с дължина от около 2 км. Изпълнителят трябва да проектира и изгради освен съоръжението и прилежащите му предпортални площадки с обслужващи пътни връзки и две мостови съоръжения с обща дължина около 700 м.
Националната компания „Стратегически инфраструктурни проекти“ вече избра изпълнител на пътния участък от магистралата, част от лот 3.1 Благоевград – Крупник. Това е обединението ДЗЗД „АМ Струма 3.1“, което получи оценка от 89,84 точки.
Компанията е отстранила „Обраскон Хуарте Лаин“ АД от процедурата, защото компанията не е декларирала на първия етап, че възнамерява да възлага основни дейности от строителството на подизпълнители. Част от информацията по поръчката освен това компанията е подала на чужд език.
Лот 3.1 е част от лот 3 на магистрала "Струма" от Благоевград до Сандански, който трябва да бъде изпълнен до 2022 г. В момента правителството се опитва да намери алтернатива на дългия 15-км тунел, който попада в лот 3.2 и беше заложен в първоначалния проект на този участък от магистралата, за да спести средства от новата оперативна програма за транспортна инфраструктура, които да бъдат пренасочени към други проекти.
Обединението „Лот 3.2 Проект“, в което участват „Пътпроект- 2000“ ООД, „Биас – М“ ЕООД, „Геотехника – АБС“ ООД, „Бондис“ ООД и „Свеко Енергопроект“ АД, ще проектира алтернативното трасе, което се предвижда да е със система от мостове, виадукти и къси тунели.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
преди 10 години Защо не зададете на министъра по рег. развитие въпроса как Норвегия направи през 2000 година 24.51 км тунела Лардал т.е. 12 пъти по дълъг заедно с прилежащата инфраструктура за 113 млн. долара. Нещо на кражба прилича всичко което правим. Ето и линк към уикипедия относно стойноста: https://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%A6rdal_Tunnel отговор Сигнализирай за неуместен коментар