Зачестилите тежки престъпления са индикатор за отстъвието на политика в областта на вътрешната сигурност, заяви председателят на БСП Михаил Миков по време на пресконференция днес. По тази причина и проблемите в тази сфера също ще бъдат включени като основание за готвения от месец вот на недоверие към правителството, съобщи той-
Миков посочи, че служителите в Министерството на вътрешните работи (МВР) са демотивирани заради предложенията за реформи, с които се отнемат социалните им придобивки.
Според лидера на БСП консултациите за вота с останалите парламентарни групи ще започнат през тази седмица. Освен вътрешната сигурност, възможни теми "червените" виждат и в сектора здравеопазване, както и по отношение на демографаската политика на управляващите.
Според разпоредбите на Конституцията вот на доверие може да бъде внесен по искане на поне една пета от депутатите в Народното събрание (48 народни представители). БСП обаче има само 39 депутати в 43-то Народно събрание, което налага партията да потърси подкрепа от останалите парламентарни сили, за да внесе вот на недоверие към управляващите.
"През настоящия сезон за нас е от изключително значение дефинирането на границата между управляващи и опозиция", коментира още Миков, цитиран от пресцентъра на БСП.
От партията са категорични, че внимателно следят натрупването на дефицит от страна на общините. Това е системен риск за бюджета на страната и нормалното функциониране на местната власт, посочи още Миков.
"Ще настояваме да получим пълна информация в кои общини се формират тези дефицити, защото има риск правителството по политически причини да подпомага едни или други общини", каза лидерът на БСП.


Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Чистата енергия е „структурно защитена“ от шокове като тези в Ормузкия проток
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
КЗП завежда колективен иск срещу електроснабдително дружество
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика
Мотористи протестират заради "Гражданска отговорност", блокираха бул. "Цар Освободител"
преди 10 години Ай сиктирБЕпедалиГрозни!В България да не живеят само ченгета ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар