Икономическият растеж, вносът и износът през първото тримесечие, инфлацията през април и продажбите на дребно през март приковават вниманието през дългата работна седмица след поредицата почивни дни.
В понеделник (9 май) Националният статистически институт (НСИ) ще оповести годишни данни за жилищните сгради за 2015 г.
Investor.bg продължава със събитията, с които отбелязва своята 15-а годишнина. На 9 май Николай Василев, Любомир Дацов и Любомир Леков ще споделят опита си пред студенти в УНСС.
В първия работен ден от работната седмица ще се проведе общото събрание на акционерите на Зенит Агрохолдинг АД.
Във вторник (10 май) НСИ ще представи данни за продажбите в промишлеността, строителството и търговията през март, за продажбите на едро и дребно през първото тримесечие и изводите от наблюдението на потребителите към април 2016 г.
От националната статистика очакваме още предварителни данни за външната търговия на България през март и първото тримесечие на годината.
На този ден ще се състоят общите събрания на акционерите на ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АД и Булвеста Холдинг АД и на облигационерите на Сердика Пропъртис АДСИЦ.
В сряда (11 май) НСИ ще публикува предварителни данни за жилищните сгради за периода януари-март 2016 г.
Акционерите на Адванс Екуити Холдинг АД ще се съберат за своето общо събрание.
В четвъртък (12 май) НСИ ще изнесе информация за 2015 г., касаеща детските ясли.
На този ден ще заседават акционерите на Куантум Дивелопмънтс АДСИЦ, Светлина АД и Риъл Булленд АД.
В петък (13 май) ще има данни за местата за настаняване през март.
Освен това от НСИ очакваме експресните оценки за брутния вътрешен продукт през първото тримесечие и за инфлацията през април.
Събота, 14 май, е работен ден, на който отработваме 23 май (понеделник).
През седмицата предстои да разберем как ще се развият политическите преговори относно върнатия от президента за повторно разглеждане Изборен кодекс. Действието на Росен Плевнелиев от края на миналата седмица разпали политическите страсти в иначе почивния период за народните представители.


Идват коледните банкети: Как да се забавляваш, без да рискуваш кариерата си?
До дни ще се родят първите бебета, създадени с помощта на изкуствен интелект
Какви защити имат евробанкнотите и как да разпознаем истинските?
Броят на чужденците в Европа се увеличава, нужни са за работна ръка
Какво вещаят звездите за 2026 година?
Инвеститорите се обръщат от AI към компании от по- консервативните сектори
Европейските народи трябва да променят мисленето си по отношение на войната
AI трябва да задава повече въпроси на децата ви
Старомоден лек за отслабващото доверие в правителството
Китай отхвърля чиповете H200 на Nvidia, надхитряйки стратегията на САЩ
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
10 много яки функции на новия Mercedes GLB
Станишев: Никога не бих оставил страната в такава ситуация
Нищо драстично не се случва с цените на имотите у нас, няма балон
Експерти: Няма да е приятно да видим наполовина банковите си сметки
Надежда Йорданова: Най-добре е изборите да бъдат проведени през март
"Билд": Скоро ще пристигнат нови милиарди евромонети от България