Патриотичният фронт взе официално решение за напускане на управляващото мнозинство, ако ветото на президента върху ограниченията за гласуване в чужбина мине в парламента, предаде Dnes.bg.
На заседанието на групата на патриотите късно в сряда народните представители на Валери Симеонов и Красимир Каракачанов са обсъдили темата и са решили единодушно, че излизат от властта. Това показва протокол от заседанието на групата.
От става ясно, че 16-те присъствали народни представители са гласували "За" излизане от властта. "Против" и "Въздържали се" няма.
Вчера ветото преодоля първата бариера - то бе подкрепено от депутатите в правната комисия. Срещу него бяха само избраниците на ПФ. Така правната комисия предлага на депутатите да не приемат повторно промените в ИК и да проведат ново обсъждане на оспорените от държавния глава разпоредби.
По неофициална информация обаче се очаква днес пленарната зала да отхвърли ветото на президента и да остави ограниченията за гласуването в чужбина.


Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО
След ареста на Джеймса: Как се присвоява имот?
преди 9 години Внимаайте значи с играта на нерви, че и на Баце мое да не му издържат!:D отговор Сигнализирай за неуместен коментар